PROJEKT MATKA – APEL

Jak wiadomo macierzyństwo to nie wymalowane codziennie czerwone paznokcie tylko po prostu czasem przekrwione, czerwone od niewyspania oczy. Cenię sobie matki, które oprócz pisania i mówienia o tych kolorowych stronach bycia mamą, których niewątpliwie jest w ciągu nawet jednego dnia niezliczona ilość odsłon, szczerze piszą też o tych szarych.

Jeszcze bardziej cenię sobie te matki, które nie są chodzącym marudzeniem i narzekaniem, a piszą po prostu jak jest faktycznie, co by przyszłe matki nie miały telewizyjnej, reklamowej wizji różowego pokoiku, wypełnionego dźwiękiem tylko i wyłącznie pozytywki na komodzie malucha.

Te wszystkie ciemne i jasne strony macierzyństwa chcą nam pokazać w swoim spektaklu aktorki szczecińskiego TEATRU KANA

Scenariusz to kompilacja tekstów mam, które swoje doświadczenia związane z macierzyństwem opisują na blogach takich jak: „Macierzyństwo bez lukru”, „Matka Sanepid”, „Krystyno, nie denerwuj matki!”.

[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”470px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#09a1cd” ]Spektakl „Projekt: MATKA” to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i „ciemne” strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samym sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje?[/dropshadowbox]

Premiera jest planowana na 19 września 2014 roku w Teatrze Kana w Szczecinie. Reżyserią zajmuje się Mateusz Przyłęcki. Wystąpią w nim aktorki Teatru Kana: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat.

z16200073Q

Dlaczego Wam o tym piszę?

Po pierwsze dlatego, że Szczecin i Teatr Kana jest mi z wielu powodów bardzo bliski, po drugie Karolina, jedna z aktorek biorąca udział w projekcie to niegdyś moja bardzo, bardzo dobra znajoma, po trzecie myślę, że same wiecie jak ważny jest w społeczeństwie głos matek, kobiet.

[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”470px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#09a1cd” ]W spektaklu chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią w miejscu publicznym)? Czy Państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?[/dropshadowbox]

Jak mawiał klasyk „Warto rozmawiać”;)

 Dziewczyny potrzebują przede wszystkim wsparcia finansowego. Żeby spektakl mógł się odbyć potrzeba pokryć koszty:

* wykonania scenografii i kostiumów

* przygotowania materiałów promocyjnych

* praw autorskich

Jak wesprzeć projekt?

Wejdź TUTAJ i wybierz formę wsparcia! Za każde wsparcie powyżej 10 zł przewidywane są super nagrody!

Sprawdźcie sami!!

Jeżeli projekt nie uzyska wymaganego wsparcia wszystkie kwoty zostaną zwrócone wpłacającym!

TUTAJ możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z prób!

Na Fejsbuku możecie też polubić PROJEKT MATKA i śledzić aktualne postępy w próbach i przygotowaniach do spektaklu.

A TUTAJ krótki filmik;-)

Dziewczyny liczą na Waszą pomoc!

O aktorkach Teatru Kana możecie przeczytać TUTAJ

print

Polecam zajrzeć też tutaj