Hity z półki #1 Maja na tropie jaja

Miałam już kilka zapytań co u nas na półkach stoi i co czytamy z ogromną chęcią.

Pomyślałam, że zdradzimy Wam za czym najbardziej przepada Mikołaj i dlaczego.

Nie zawsze są to hity wszechobecne i lubiane przez inne dzieci, więc i może Waszemu dziecku przypadną do gustu.

Ostatnio np. zamówiłam ” Liczę to 100″ M. Bardos i klops, zero zainteresowania, nawet nie doszliśmy jeszcze do 10!

Naszym aktualnym hitem jest ” Maja na tropie jaja” R. Witek. Buzia otwarta od pierwszej strony! Czytamy codziennie, nawet dwa razy dziennie.

photo4

Maja na tropie jaja wchodzi w skład trzypoziomowej serii – czytam sobie. Wspiera naukę czytania, przeznaczona dla dzieci w weku 5 – 7 lat, ale myślę, że przeskok nie zrobi czytelnikowi Mikołajowi krzywdy gdyż „jajo” u nas o poranku wiedzie prym! Historia Mai i papugi zainteresuje dużego i małego, sama ciekawa byłam jaki będzie koniec, czy jajo się odnajdzie. Końcówka zaskakująca;-)

photo3

photo2

[dropshadowbox align=”center” effect=”lifted-both” width=”450px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#a9fcfb” ]Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.[/dropshadowbox]

 

Zaskakujący jest fakt, że prawie zawsze udaje nam się dojść do ostatniej strony, co przy dzieciach w wieku Mikołaja nie jest łatwym zadaniem. Książeczka bardzo poręczna. Na przedostatniej stronie jest 6 sztuk zabawnych naklejek, a na końcu „dyplom sukcesu”, który możemy wypisać naszemu dziecku i miejsce na naklejkę.

photo8

photo6

Mikołaj jak chce ją czytać woła „jajo”, albo sygnalizuje rozciągniętym wypowiedzianym rrrrrrr gdyż ta spółgłoska jest uwydatniona podczas dialogów papugi.

photo9

 

Część pierwsza to składam słowa i takie pozycje jak „Sekret ponurego zamku”, ” Kto polubi trolla?”, „Psotny Franek”

Ma ktoś? Którą polecacie?

Naszą zamówiliśmy na BONITO.PL, jest teraz w bardzo dobrej cenie!!

 

 Tytuł: Maja na tropie jaja
 Autor: Rafał Witek
 Zilustrowała: Emilia Dziubak
 Wydawnictwo: Egmont

 

print

Polecam zajrzeć też tutaj