II KONFERENCJA BLISKOŚCI

Na II Konferencje Bliskości jechałam z wielkim podnieceniem, długo czekałam na ten weekend. Z góry wiedziałam jak będzie. Byłam pewna, że ten dzień będzie wart przejechania trasy Poznań – Warszawa i że nie będę zawiedziona. Oczywiście wróciłam pełna inspiracji i wiary, że to, co robię do tej pory ma sens.

Widok wszechobecnych mam karmiących, ojców i matek noszących swoje maluchy w chustach był dla mnie maksymalnie naturalny, dla tych mam i ojców także, nie mogłam oka oderwać od tych wszystkich maluchów przyklejonych do swoich rodziców od których biła ogromna miłość i jakaś taka spokój.

Jestem niewyobrażalnie wdzięczna Wydawnictwu Mamania za tak świetnie zorganizowaną Konferencję Bliskości i za tak piękne wspieranie rodzicielstwa bliskości.

Samo rodzicielstwo bliskości dzięki Searsom ma już ponad 30 lat. Razem z narodzinami Mikołaja narodziło się ono u nas, ale jeszcze na początku myślę, że nie potrafiliśmy go nazwać, dziś wiem, że RB jest naturalnie wpisane w nasze życie.

Dziś wiem też, że gdybym trafiła na tak wspaniałych ludzi, których miałam okazję posłuchać na Konferencji moja przygoda z KP miałabym zupełnie inny wygląd, inny wymiar, podeszłabym do naturalnego karmienia w zupełnie inny sposób, w sposób naturalny. Nie oglądam się za siebie, dziś wiem, że kiedy urodzę kolejne dziecko będę mądrzejsza o to wszystko, co usłyszałam, będę też spokojniejsza, bo teraz wiem gdzie zapukać, do których drzwi i gdzie prosić  pomoc, wiem, że tą pomoc uzyskam. Mam w sobie spokój i wiem, że nie każda położna, lekarz czy pielęgniarka jest moją wyrocznią, dziś mam swoje zdanie na pewne kwestie i nikt ich nie może podważyć.

Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu paneli dyskusyjnych, merytoryki i wiedzy, sprawdzonej, rzetelnej i profesjonalnej.

Jeżeli miałabym ocenić wykład, który najmocniej utkwił w mojej głowie nie potrafiłabym, gdyż prawie każdy wywarł na mnie swoje własne wrażenie, myślę jednak, że panel poświęcony bliskości z przeszkodami w którym mowa była o budowaniu więzi z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi dał mi dużo do myślenia, poczyniłam osobistą refleksję po tym wykładzie.

Oczywiście sama A. Stein, która jest moim guru rodzicielstwa bliskości nie zawiodła mnie. Miałyśmy szczęście uczestniczyć w przerwie w spotkaniu nazwanym „blogosferą bliskości” i osobiście zadać kilka pytać, czasu jednak było zbyt mało, myślę, że gdybym był nieograniczony długo byśmy stamtąd nie wyszły. Tematów było mnóstwo, a dyskusja była bardzo ożywiona.

Oczywiście cieszę się też ogromnie, że mogłam poznać mamy, których blogi czytam, których filozofia życia jest podobna do mojej, a nie było okazji do tej pory na poznanie się osobiście, tutaj też mam niedosyt i mam nadzieję na jakieś większe, dłuższe spotkanie.

Zdjęć mało, bo nie w głowie zupełnie było mi fotografowanie;-)

Za te lepszej jakości dziękuję ogromnie Magdzie!

 

IMG_0206

IMG_0165
5

FullSizeRender

Processed with MoldivProcessed with Moldiv

2

 

Polecam zajrzeć pod poniższe linki:

 

II Konferencja Bliskości – TUTAJ

Wydawnictwo Mamania – TUTAJ

 

Polecam też bardzo fajne podsumowanie konferencji jednej z uczestniczek, do poczytania TUTAJ

 

 

print

Polecam zajrzeć też tutaj