PREZENTOWE INSPIRACJE MIKOŁAJKOWE

Kurde, jak teraz trzeba się pilnować żeby nie palnąć w domu „kupimy Ci to na Mikołaja”! Tomek dwa razy ugryzł się w język, myślę, że kolejnej wpadki nie będzie.

Druga sprawa jak wytłumaczyć Mikołajowi, że prezenty przynosi Mikołaj? Znaczy, że Mikołajów jest dwóch na świecie? Ciężkie tematy;-)

Na Mikołaja nie planujemy żadnych szaleństw w postaci prezentów za parę setek. U nas to temat symboliczny. Od jakiegoś czasu wertuję różne strony i szukam pomysłów na mały drobiazg dla mojego dwulatka. Nasze propozycje ze spokojem będą świetnym prezentem nawet dla trzylatka.

 

KSIAŻKI

Zdecydowanie u nas zawsze strzał w 10! Mikołaj kapnął się ostatnio, że „nie mam ljato” z serii Czereśniowej, więc pewnie w najbliższym czasie mimo, że grudzień to czas zimy u nas będzie LATO .

Mikołaj wykazuje spore zainteresowanie geografią. Po zakupie puzzli Mapa Świata pomyślałam, że dobrym zakupem będą MAPY Mizielińskich. Już sama na nie zacieram ręce, bo uwielbiam siedzieć z nosem w mapie, u nas to rodzinne.

Na CYFERKI trafiłam przypadkiem. Pozycja „Liczę do stu” absolutnie nie zachwyciła Mikołaja, a ta wydaje się bardzo interesująca, poza tym grafika, max urzekająca. Prosta fabuła, poręczny format oraz grube, kartonowe strony, coś dla nas! Z tego miejsca znów przypominam, że na bonito.pl można znaleźć książki do 30% tańsze.

IMG_6176 PUZZLE

Zdecydowanie hit ostatnich czasów! Jak mnie to cieszy!  Osobiście nad puzzlami mogę siedzieć godzinami, nie ma ze mną wtedy kontaktu, jak mnie czasem korci żeby ułożyć coś za Mikołaja. Znalazłam kilka fajnych propozycji.  Mamy już w swoich zasobach sporo kompletów, na razie głównie kilkuelementowe, poza mapą świata, którą składa się z 25 części.

Na mojej liście jest ZOO i są ZWIERZĘTA ŚWIATA marki Jumbo. Wracając jeszcze do tematu geografii bardzo fajnym prezentem mogą być puzzle POLSKA DLA DZIECI, może jeszcze zbyt trudne dla Mikołaja, ale zabawy przy tym pewnie co nie miara, poza tym znów mamy okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Dla mnie bardzo fajna propozycja!

IMG_6174

SPRZĘT DO GOTOWANIA

Mam w domu zdecydowanie kandydata do 30 edycji Masterchefa. Garnki, filiżanki i inne kuchenne gadżety w użytku codziennym, już nawet nie chowamy w ciągu dnia do szafek, bo to kawka, bo herbatka, bo obiadek. Mikołaj przelewa, miesza, próbuje, uwielbiam Go takiego zaradnego. Myślałam nad jakimś zestawem do pichcenia.

Oczywiście od ręki pognałam w kierunku Plan Toys, uwielbiam ich drewniane cudeńka. SERWIS DO HERBATY – genialny, już widzę jak spijamy w nim naszego Rooibosa. ŚNIADANKO DO ŁÓŻKA, proszę bardzo, pyszny obiadek gotowany w takich GARACH – poezja!  Więcej do zobaczenia  TUTAJ

IMG_6178

 INNE CUDOWNOŚCI

Możemy też jednym małym dodatkiem podrasować pokój naszych dzieci. Od ręki pomyślałam plakatach LUPIO, nie dość, że wyglądają dobrze to jeszcze mają zadanie edukujące. Dla mnie strzał w 10!

W tym roku Wigilię organizuje pierwszy raz w naszym domu. Zorientowałam się, że nie mamy w naszych zasobach ani jednej świątecznej płyty.  Podobno ta od PUTOMAYO idealnie wprowadza nas w świąteczny nastrój. Płyta to zbiór klasycznych i współczesnych piosenek Świątecznych znanych kompozytorów. Muszę o niej pamiętać w grudniu!

Znacie  MANA’O NANI?  Misie Choco i Coco od  to według mnie hit tej zimy, nie dość, że umilają czas w podróży to jeszcze mają tak miłe buzie, że ciężko się im oprzeć, serio! Mogą pełnić rolę nakładek na pas bezpieczeństwa, ale i wisieć na łóżeczku. Nasz już do nas leci.

Mikołajki kojarzą się z zimnem za oknem, więc wiadomo, że wyposażenie w postaci czapki i szalika to mus! Polecam ogromnie ręcznie robione czapy i szaliki. Szczegółów na temat tych naszych szukajcie na Insta pod woolleens_by_werkat, miłość od pierwszego wejrzenia!!

 

IMG_6229

 

RÓZGA

Oczywiście to dobry żart, ale przypomniało mi się jak kilkanaście lat temu moja młodsza siostra przygotowała dla nas wszystkich po rózdze na której wisiały cukierki i wszystkie te sznurki w nocy jej się poplątały, siedziała do rana i je rozplątywała;-))))

 

Dawajcie swoje propozycje!!

print

Polecam zajrzeć też tutaj