Hity z półki #4 Kocham Pana Panie Tygrysie!

Trzy miesiące temu zapisałam Mikołaja do biblioteki. Mamy już swój rytuał związany z biblio. Wychodzimy z domu, jedziemy tramwajem, potem biblioteka i na końcu kawa z ciachem. Jazda tramwajem to zdecydowany hit! Chyba na nasz wiosenny wypad do KRK zaliczymy bez auta, pociągiem, to dopiero będzie fun!

Od jakiegoś też czasu nim kupimy jakąś nową książkę najpierw wypożyczamy ją z biblioteki, testujemy miesiąc lub krócej i wtedy jak coś jest totalnym hitem kupujemy.

Kocham Pana Panie Tygrysie (P. Wechterowicz) to książka, którą przeczytałam Mikołajowi chyba z 50 razy. Kilka razy w ciągu dnia i zawsze na dobranoc.

Osobiście za każdym razem i ja do niej chętnie zasiadałam, bo wyjątkowo w moim guście. Po pierwsze to pozycja pełna humoru, teksty są naprawdę na wysokim poziomie;-) To książka, która maksymalnie pobudza wyobraźnie. Głównym bohaterem jest Adaś, który zaprasza babcię na polowanie, na niedźwiedzia, a ta długo się nie zastanawiając rzuca cerowanie skarpetek i wyrusza razem z Nim w las. Babcia dla mnie w tej książce to taka super babcia, bo okazuje się być świetnym kompanem w wyprawie. Zaraz potem pojawia się tygrys, który zabiera Adasia do cyrku, gdzie występują rosyjskie słonie, bułgarskie mrówki, czeskie szopy pracze i wiele innych. Wspomniany tygrys proponuje Adasiowi wspólny występ w cyrku „Animals”. Zaskakujący zdecydowanie jest sam koniec, kiedy Panem Tygrysem okazuje się być…

Tego Wam nie zdradzimy, koniecznie zajrzyjcie do tej książki, jestem pewna, że absolutnie przypadnie Wam do gustu!

Według mnie dużym plusem są dialogi, które zdecydowanie dominują i dynamizują całą historię. Duże obrazki, wielkie litery to kolejny atut, jedyny minus to nieporęczność, bo książka ma dość spore rozmiary.

Właśnie wczoraj zamówiłam ją Mikołajowi.

Ku mojemu zaskoczeni Merlin ma aktualnie chyba najlepsze ceny książek!

Kocham Pana Panie Tygrysie 2Kocham Pana Panie tygrysie 1DSC_3187

kocham pana panie tygrysie 7

kocham pana panie tygrysie 6

Kocham Pana Panie Tygrysie 5

 

print

Polecam zajrzeć też tutaj