Nie taki Disqus straszny!

Dostaję od Was maile, wiadomości i inne cynki, że macie problem z komentowaniem przez system zwany Disqus. Ubolewam nad faktem, że pewnie część z Was odpuszcza przy kolejnej nieudanej próbie wrzucenia komentarza i idzie sobie w świat, ale ja na to nie mogę na to pozwolić;-)

Spróbuję Wam dziś pomóc, ale uwaga Disqusa się nie pozbędę, to Wy dziś pozbędziecie się problemu!

Na początku wyjaśnię Wam dlaczego tak rozkochałam się w tym systemie komentowania.

Po pierwsze na stałe pozbyłam się spamów, które wcześniej trafiały do mnie w sporych ilościach i które mnie okrutnie wkurzały. Po drugie dodając komentarz, mogę posłużyć się dedykowanym kontem Disqus, Facebooka, Twittera lub Google. Oczywiście nie musimy zakładać konta by dodać komentarz, lecz wówczas za każdym razem musimy podać nick oraz adres email. Po trzecie będąc zalogowanym w Disqus mogę dowiedzieć się, że ktoś odpowiedział gdzieś na blogu na mój komentarz. Wchodzę tylko wtedy, kiedy dostaję info o odpowiedzi na moje pytanie. Po czwarte mogę być na bieżąco z różnymi ciekawymi dyskusjami, nie tylko na tym ale i na tysiącach innych blogów czy forach.

A teraz instrukcja dla Was!

Jak wspomniałam najczęściej pokutującym przeświadczeniem jest absolutnie błędna opinia, że do skomentowania na Disqusie musicie się rejestrować! A no nie musicie, chociaż warto! No i ja nie miałam włączonej opcji komentowania jako gość – mea culpa!

Disqus daje nam kilka opcji logowania, także bez rejestracji, coś na kształt komentarzy blogera czy wordpressa.

Tak wygląda okno komentarzy kiedy wchodzicie na bloga:

Disqus_opcje komentowania_12

Możecie wtedy wybrać jedną z opcji komentowania logując się przez Disqus, FB, Twittera czy Google. Jeżeli chodzi o mnie to wybieram zawsze opcje FB lub Google. Jeżeli nie chcecie się logować to klikacie w miejsce nazwa, pojawia się poniższe rozszerzenie:

Disqus_opcje komentowania_2

Wpisujecie wtedy tylko imię lub nick, kolejno adres email. W momencie kiedy klikniecie „wolę pisać jako gość” okienko hasło automatycznie Wam zniknie. Kiedyś u mnie takiej opcji nie było, po prostu nie wiedziałam, że tak też można;-)

Disqus_opcje komentowania_1

Na końcu klikamy na białą strzałkę na szarym tle i gotowe!

Zapraszam do komentowania i testów;-)

ps. mam nadzieję Marlena, że teraz już Ci się uda;******

print

Polecam zajrzeć też tutaj