Zdrowe zamienniki #3

Aktualnie jesteśmy na po wakacyjnym odwyku, Mikołaj folgował sobie do tego stopnia, że można by rzec lody jadł na śniadanie, obiad i kolacje. Czasem miałam wrażenie, że kolejny lód jest tak dla zasady, z przyzwyczajenia, bo polizał cztery razy i oddawał, uff;p Serce mnie bolało, bo dookoła były pyszności, w tej zdrowej formie też, ale wakacje to wakacje, odpuszczałam. Szczęśliwie równocześnie z lodami w dużych ilościach pochłaniał też owoce, bo tych było bez liku.

Zatem od tych kilku dni znów jadamy owsianki, kasze manny i inne polskie zdrowe posiłki, więc jak tak sobie podjadaliśmy coś zdrowego przyszedł mi na myśl kolejny post z cyklu zdrowe zamienniki.

Kolejne 5 propozycji dla Waszych dzieci i też trochę dla Was, tak dziś myślę;-)

 

Processed with Moldiv

  1. Chipsy amarantusowe z solą morską – szczerze, jak widzę dzieci z paczką chipsów to krew mnie zalewa i jednocześnie bierze zdziwienie, że niby to takie logiczne wszystko, że to maksymalny syf, a rodzice rękami machają i karmią tym swoje dzieci. Jak już mamo dajesz chipsy to podsuń lepiej te! Skład niezły, a w smaku naprawdę bardzo spoko, jadłam, potwierdzam! Dostępne np. TUTAJ lub w moim warzywniaku;-)
  2. Czekolada bananowa z ksylitolem – jak wiadomo czekolada dobra na wszelkie smutki, ale wiadomo też, że dzieci w tym temacie umiar raczej mają słaby. Ta czekolada to aż 72% kakao. Może być spożywana przez osoby chore na cukrzycę, nie zawiera też glutenu, nabiału i orzechów, więc śmiało mogą po nią sięgać alergicy i weganie. Dostępna np. TUTAJ.
  3. Musztarda bio dla dzieci – dojrzałam ją ostatnio w warzywniaku (wiem, to miejsce to skarb), przeczytałam skład i pomyślałam, że to musi być dobre. Mikołaj nie lubi musztardy (tak twierdzi, chociaż wcale nie jadł), ale myślę, że to dobra alternatywa dla zwykłej musztardy. Do kupienia TUTAJ
  4. Suszona papryka – przytargał ją do domu ostatnio mój mąż. Byłam przekonana, że Mikołaj jej nie ruszy, bo jakoś suszona papryka do mnie nie do końca przemawiała, ale zjadł prawie całe opakowanie, według mnie nie jest dobra, ale znów kusi skład;-)
  5. Ketchup z przetartych pomidorów – znów kierunek warzywniak;-) Myślę jednak, że powinien być dostępny w wielu miejscach. Dla mnie jest przepyszny, smakuje jak sos pomidorowy z malinówek z dodatkiem przypraw. Genialny smak, genialny skład, można jeść łyżkami! Podobno dostępny w Piotrze i Pawle.

Pozostałe wpisy z tego cyklu do podejrzenia Tutaj i Tutaj.

print

Polecam zajrzeć też tutaj