Wychodne Mam, styczeń, luty

Grudzień był tak szalony, że wpisu nie zdążyłam zrobić, nie mniej sama wybrałam się na spektakl „Ostra jazda” Teatru Komedia i uśmiałam się jak nigdy. Bardzo dobrze zrobiło mi to wyjście. Dzisiejszy wpis będzie obejmował styczeń i luty. Pierwsze dwa miesiące tego roku nie rozpieszczają nas, ciekawych wydarzeń jak na lekarstwo, nie mniej wybrałam dla Was kilka dobrych propozycji.

 

WYSTAWY/POKAZY FILMOWE

Kino wokół fotografii ” Przeznaczone do burdelu”, Reż. Zana Briski

miniaturki_kadrTo już jutro! Gdyby nie inny termin i godzina chętnie zobaczyłabym ten dokument. „Prostytutkom z ulic Kalkuty ciężko wyrwać się do normalnego świata, przepustką okazuje się sztuka, która wkracza w ich życie za sprawą cenionej brytyjskiej fotografki (i zarazem reżyserki) Zany Briski. Kobieta rozdaje dzieciom aparaty fotograficzne, kupuje materiały i zachęca do pierwszych artystycznych prób. Na warsztatach maluchy poznają tajniki powstawania zdjęć i stopniowo otwierają się przed „ciocią Zaną” zaskakując nawet ją samą dojrzałością swoich obserwacji. Efekty tej edukacji nie karzą na siebie długo czekać i przynoszą zdumiewające rezultaty. Przy pomocy przyjaciół z Nowego Jorku Briski organizuje w Kalkucie wystawę prac swoich uczniów. Wkrótce Avijit bierze udział w konkursie dziecięcym na World Press Photo, zdjęcie Suchitry zdobi okładkę kalendarza Amnesty International, a wizerunek Pujy biegnącej w rozpadających się chodakach po kalkuckiej ulicy zostanie później wpisany w logo strony internetowej filmu. Briski zabiera dzieci na wycieczki nad morze i do ogrodu zoologicznego. Próbuje pokazać swoim małym podopiecznym, że parę ulic dalej istnieje inny świat i inne życie. Życie, w którym ich rówieśnicy chodzą do szkoły i bawią się w berka, a nie przygotowują do zaspokajania seksualnych potrzeb klientów.”

12. stycznia 19:15  -> sala kinowa CK Zamek

WARSZTATY

Warsztaty kulinarne sushi.

_original

Bartłomiej Wrzesiński – sushi master – pokaże jak zrobić podstawowe rodzaje sushi: maki oraz nigiri. W roli głównej łososia, paluszki krabowe, krewetki i płatki omletowe. Doskonała okazja zarówno do zdobycia doświadczenia kulinarnego jak również wiedzy o historii powstawania sushi. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować dań samodzielnie zrobionych oraz skosztować, japońskiego wina.

 

13. stycznia 18:00 – 19:30 -> SPOT

SPEKTAKLE

„Szalone nożyczki”  – gościnnie Teatr Bagatela

mg-7242-3
Szalone nożyczki to jeden z największych scenicznych sukcesów, przypieczętowany wpisem w Księdze rekordów Guinnessa jako najdłużej utrzymujący się w repertuarze spektakl, który nie jest musicalem. Dwadzieścia lat na afiszach w Stanach Zjednoczonych i tysiące, a może nawet setki tysięcy zadowolonych widzów-uczestników. Te liczby nie mogą kłamać – niezapomniany wieczór i doskonała zabawa gwarantowane!

 

6. lutego 17:00 i 20:00 -> gościnnie Teatr Bagatela. Miejsce spektaklu Teatr Apollo

MUSICALE/KONCERTY

Pod tym względem oba miesiące bardzo ubogie repertuarowo, no, chyba, że ktoś lubi Rubika, Mazowsza by posłuchał czy wybrał się na Hip Hop festiwal. Nie mniej jedną perełkę dla Was mam i sama swoje bilety na do wydarzenie trzymam w szufladzie od listopada:)

Musical Metro, 25 lat istnienia!

poznanFBGrupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni. „METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Już mam dreszcze! Dziewczyny, jeszcze 39 dni!!! Może ktoś jeszcze chce dołączyć?

20. lutego 16:00 i 20:00 -> Hala Arena, Poznań

PREMIERY KINOWE

W tym miesiącu wchodzą do kin dwa filmy, które chciałabym zobaczyć.

„Pitbull. Nowe porządki.” reż. Patryk Vega

0445458Jestem fanką starego Pitbulla, a jeszcze większą Marcina D. Myślę, że to będzie dobre kino. Bardzo dobra obsada, powrót legendy Bogusia, który wciela się w rolę gangstera złamanego przeszłością. Zobaczcie zwiastun, zapowiada się hmmm, ostro. Kiedyś nie podejrzewałabym się o takie kino, serio!

 

 

„Moje córki krowy” reż. Kinga Dębska

0399639Zupełny kontrast jeżeli chodzi i film powyżej. Obejrzałam zwiastun i poszłabym już dziś! Myślę, że to będzie naprawdę dobre czas spędzony w kinie, a ja teraz bardzo wnikliwie wybieram filmy na które mam niebywałą okazję pójść przed duży ekran. Do tego znów Marcin…;)

 

 

 

print

Polecam zajrzeć też tutaj