Hity z półki #7 Książki o zwierzętach, cześć I

Miłość Mikołaja do zwierząt z miesiąca na miesiąc rośnie. Mamy cały wór zwierzaków figurek, które są od miesięcy w obiegu, aktualnie po obejrzanym Madagaskarze widzę jeszcze większe zainteresowanie. Przybywa nam też książek o zwierzętach, a od samej wiosny do późnej jesieni Mikołaj mógłby w zoo spędzać każdy wolny weekend. Pisząc tego posta chłopaki są w zoo;)

W naszej biblioteczce pozycji książkowych coraz więcej. Wiem, że czytają mnie mamy, których dzieci tak samo jak Mikołaj uwielbiają pozycję ze zwierzakami w roli głównej, więc dziś mam dla Was obszerny wpis z hitami, które u nas ciągle w obiegu. Prócz zestawienia przygotowałam dla Was też zdjęcia książek w środku, więc możecie sobie podejrzeć zawartość. Ponieważ jest tego sporo dzielę wpis na da posty, dziś część pierwsza!

Processed with Moldiv

1.”Dziwne zwierzęta” Lotta Ollson, Wydawnictwo Zakamarki KLIK. To nowość w naszej biblioteczce. Przyszła przedwczoraj wieczorem. Zasiedliśmy do niej wczoraj i przeczytaliśmy na dwa razy. Dla mnie genialna. Bardzo dowcipna i błyskotliwa w treści. Mrówkojad i orzesznica organizują konkurs na najdziwniejsze zwierzę. Zgłoszenia napływają ze wszystkich stron świata. Zgłoszenia są niesamowicie zabawne, oboje z Mikołajem mieliśmy niezły ubaw. Orzesznica zwariowana, bardzo nowoczesna, pokazuje mrówkojadowi jak być onlajn, mrówkojad bardzo flegmatyczny, ledwo nadąża za orzesznicą. Zaskakująca końcówka. Książka dość treściwa, więc dla cierpliwych słuchaczy. Mocno polecam!

thumb_DSC_0036_1024thumb_DSC_0023_1024thumb_DSC_0025_1024

2. Anatomia farmy Julia Rothman, Wydawnictwo Entliczek KLIK Myślałam, że on niej już był wpis, ale nie wspominaliśmy jeszcze o niej na blogu. Swoją fazę na tą książkę Mikołaj miał latem. Anatomia to ciekawostki z życia na wsi. Piękne ilustracje, szczegółowe opisy, zaskakujące fakty. Dla mnie to trochę powrót do dzieciństwa. Anatomia to nie tylko książka o zwierzętach. Autorka w szczegółach opisuje wekowanie przetworów, pisze o tym jak upiec chleb czy zrobić krówki z syropu klonowego, dla mnie genialna pozycja! 

DSC_0037 DSC_0041 DSC_0044

3. Moja pierwsza encyklopedia zwierząt Marta Kotecka, Wydawnictwo Papilon KLIK W naszym domu pojawiła się chyba jako pierwsza lub druga z tej kategorii. Duży plus za zdjęcia i treściwy tekst, spodoba się każdemu fanowi zwierząt.

DSC_0046 DSC_0047 DSC_0050

4. Pierwsza encyklopedia zwierząt, praca zbiorowa, Wydawnictwo Foksal KLIK Osobiście lubię tą książkę za konkrety. Kolorowe ilustracje i proste słowa sprawią, że dziecko bez trudu rozpozna znaczenie wielu słów. Książka składa się z kilku rozdziałów, każdy z nich zakończony jest stroną „sprawdź się” w której dziecko może utrwalić to, co przed chwilą poznało.

DSC_0051 DSC_0054 DSC_0058 (1)

5. Narwańcy, uwodziciele, samotnicy Adrienne Barman, Wydawnictwo Dwie Siostry KLIK O tej książce pisałam już przy okazji poniższego wpisu, więc dodam tylko, że ciągle ją czytamy i ciągle wzbudza duże zainteresowanie.

Hity z półki – 10 propozycji

DSC_0059 DSC_0060 DSC_0062

6. Rekordy zwierząt, Derek Harvey, Wydawnictwo Zielona Sowa KLIK To zupełna nowość w naszej biblioteczce, ale już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem wśród całej rodziny. To zbiór 100 największych, najgroźniejszych i najszybszych zwierząt na ziemi. Ciekawe ilustracje, zaskakujące fakty, u nas wzbudza sporo emocji. Każda strona zawiera krótką ciekawą informację o danym zwierzęciu, jest zakładka „w skrócie” w której są podstawowe informacje oraz zakładka „liczby i fakty”. Bardzo polecam!

Ostro napracowałam się nad tymi wpisem, więc będzie mi ogromnie miło jak puścicie w świat dalej i udostępnicie go na Facebooku KLIK 😉

print

Polecam zajrzeć też tutaj