Hity z półki #8 Książki o zwierzętach część II

Dziś część druga książek o zwierzętach. To z zeszłego tygodnia do podejrzenia poniżej.

Książki o zwierzętach, cześć I

Pierwsza miała sporą „oglądalność”, więc mam nadzieję, że i to zestawienie przypadnie Wam do gustu!

Processed with Moldiv

  1. „Rok w lesie” E. Dziubak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia KLIK Ciągle gdzieś mi migała przed oczami, na żywo nigdy nie widziałam i zamówiłam w ciemno. Jeżeli chodzi o mnie to chyba spodziewałam się większego „wow”, nie mniej jest cudna, twarde strony, które są odporne na dziecięce „łapki”. Poza tym tyle dzieje się na każdej stronie, że przyciągnie każdego czytelnika! Mikołajowi się bardzo podoba, bo wiadomo, o zwierzętach.

DSC_0087 DSC_0088 DSC_0090 DSC_0092

2. „Pszczoły” Piotr Socha, Wydawnictwo Dwie Siostry KLIK Kiedy książka przyszła do nas i na szybko ją przejrzałam stwierdziłam, że może być za „dorosła” dla Mikołaja, ale nie! Treść jest dość poważna, ale ilustracje genialne i pobudzające wyobraźnię. Przy jednej stronie można siedzieć dobre kilka minut. Mnie zachwycają oczyście pod względem graficznym, detale dopracowane w szczegółach, poza tym sama treść jest naprawdę wyczerpująca i zaciekawi nie jedno dziecko i nie jednego rodzica.

DSC_0094 DSC_0098 DSC_0096 DSC_0097

3. „Mój pierwsza atlas świata” Joanna Myjak, Wydawnictwo Olesiejuk KLIK Bardzo, ale to bardzo często Mikołaj do niej zagląda, znalazł w niej nawet jeden błąd;) Osobiście też bardzo ją lubię. Na każdych dwóch stronach jest po jednym kontynencie, pierwsza strona to informacje na temat przyrody, druga to zabytki. Wszystko bardzo klarownie opisane i zilustrowane. Myślę, że może być dobrym pierwszym atlasem.

DSC_0081 DSC_0083 DSC_0082 DSC_0086

4. „Z tatą w przyrodę” Wojciech Mikołuszko, Tomasz Samojlik, Wydawnictwo Multico KLIK W naszej biblioteczce jest wiele miesięcy, ale tak naprawdę dopiero teraz zaczynamy ją odkrywać. Ta książka to prawdziwa historia. Razem z autorem książki dziennikarzem Wojciechem Mikołuszką i jego dziećmi możemy wybrać się w świat przyrody, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Sporo tekstu, ale też garść fajnych ilustracji. Myślę, że dopiero za chwilę będziemy mogli o niej powiedzieć ciut więcej.


DSC_0064DSC_0067DSC_0065

5. Moja pierwsza encyklopedia zwierząt, Program Wydawniczy Kubuś i Przyjaciele, Wydawnictwo Egmont KLIK To encyklopedia skierowana dla fanów Kubusia Puchatka gdyż przez wszystkie strony to on i jego przyjaciele opowiadają o tym, co dzieje się w środku. Podczas wędrówki z Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci poznają odpowiedzi na te i wiele innych pytań. W każdym rozdziale prezentowana jest inna grupa zwierząt: od ssaków, poprzez ptaki, gady i płazy, organizmy morskie do owadów i pająków.

DSC_0069 DSC_0070 DSC_0072

6. Świat zwierząt Iwona Baturo, Wydawnictwo Dragon, KLIK To już poważna pozycja, nie przelewki;) Nie mniej zdjęcia są tak fascynujące, że wciągną każdego fana zwierząt. Z tą książka wiąże się fajna historia. Kiedyś Tomek przywiózł Jego zdaniem drugą część tej samej książki i Mikołaj obejrzał kilka stron i stwierdził, że już ma taką książkę, my z Tomkiem oczywiście porozumiewawczo, że „znów sobie coś wymyślił”, ale cierpliwie porównaliśmy ją z poprzednią i faktycznie okazało się, że to ta sama książka, tylko w nowej szacie, ale nam było „głupio”. U nas hit, za realne zdjęcia!

print

Polecam zajrzeć też tutaj