Soda Stream – sposób na wodę!

Należę do tej grupy osób, które wody piją mało, za mało. Kolejny już rok moim jednym z postanowień jest wdrożenie nawyku picia wody nie tylko wtedy, kiedy czuję pragnienie, ale po to żeby dostarczyć organizmowi dziennego zapotrzebowania na płyny, do tej pory słabo mi to szło, bardzo słabo. Dzień rozpoczynałam od kawy, szłam jeszcze w półśnie i klikałam na duży guzik ekspresu, potem w ciągu dnia jedna czy dwie herbaty, do posiłków nigdy nic nie piłam, może dzienne zapotrzebowanie na spożycie wody było zdecydowanie poniżej normy.

Zalecane dzienne spożycie wody*

Zrzut ekranu 2016-03-05 o 21.05.22

*dane pochodzą stąd

Oczywiście w teorii znam wszystkie plusy picia wody, wiem, że:

 • poprawia metabolizm
 • orzeźwia
 • dodaje energii
 • odchudza
 • zapobiega zaparciom
 • utrzymuje równowagę ph ustroju
 • zapobiega chorobom serca
 • poprawia kondycję skóry
 • poprawia metabolizm
 • uśmierza ból
 • usuwa z organizmu toksyny
 • poprawia koncentrację

Wiele z tych podpunktów dotyczy mojej osoby. Bardzo często cierpię na bóle głowy. Kiedy skarżę się wtedy mamie, że nie daję już sobie rady z bólem pierwsza rzecz jaką mi zaleca to właśnie woda. Picie wody łagodzi ból głowy, który najczęściej spowodowany jest nieodpowiednim uwodnieniem tkanki mózgowej, to głowa jako pierwsza sygnalizuje nam, że mamy braki w ilości wody w organizmie. Po bólu głowy kolejną moją dolegliwością jest niskie ciśnienie, oscyluje w granicach 90/60 i wtedy jest jak na mnie dość wysokie. Ciężko funkcjonować, kiedy wręcz nie ogarniasz rzeczywistości. Woda! Niedobór nawet 2% wody w organizmie powoduje problemy z koncentracją.

Istnieje szereg aplikacji dzięki, którym możemy kontrolować ilość spożycia wody w naszym organizmie, np. Drink Water.

screen322x572

Nie lubiłam nigdy pić zwykłej wody. Gazowanych, słodkich napojów praktycznie nie pijam, brązowy gazowany, modny płyn w butelce czy puszce piłam chyba ostatnio w liceum, serio!

Kiedy w naszym domu pojawił się ekspres do napojów gazowanych uznałam, że to dobry moment na zmianę nawyków w piciu wody. SodaStream to ekspres do napojów gazowanych, dzięki któremu możemy w kilka sekund zmienić zwykłą wodę w gazowany, orzeźwiający napój o dowolnym smaku. Dla mnie to genialny wynalazek. Piję wodę taką, jaką lubię. Jeżeli mam wyrazić swoje zdanie to dla mnie najlepiej smakuje sama w sobie, bez żadnych dodatków. Przypomina mi trochę tą, którą piliśmy z syfonu w dzieciństwie, woda nie jest gazowana, ma delikatne bąbelki, które po prostu akceptuje moje podniebienie;)

Zrzut ekranu 2016-03-06 o 09.09.00

Znacie już nas trochę, więc wiecie jak ważny jest też dla nas aspekt dbania o środowisko. Butelka Soda Stream to oszczędność 2 tys butelek rocznie. Mnie to przekonuje.

Zrzut ekranu 2016-03-06 o 09.11.20

Jak to działa?

Każdy ekspres SodaStream wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną, bezpieczną butelkę karbonizującą, która może być użytkowana przez 3 lata. Za jej sprawą, oszczędzamy do 2 tys. plastikowych butelek i aluminiowych puszek rocznie. Użytkowanie ekspresu do napojów gazowanych daje realne korzyści, przekładające się zarówno na ochronę środowiska, jak i zaplanowanie dużych oszczędności. SodaStream wyposażony jest również w wymienny nabój z lekkiego aluminium, zawierający CO2. Jest to serce urządzenia, dzięki któremu powstają bąbelki.

Od kilkunastu dni swój dzień zaczynam od szklanki wody z ekspresu z dodatkiem cytryny, a w ciągu dnia pijam wodę z dodatkiem owoców. Myślę, że u nas szał na ekspres SodaStream nastąpi latem, kiedy to będziemy mogli cieszyć się wodą z dodatkiem wielu owoców sezonowych. Czy Mikołaj pije tą wodę? Nie, ale też z niej korzysta, na bazie wody z ekspresu robimy naleśniki, a my, rodzice wieczorami latem będziemy pewnie tworzyć inne orzeźwiające napoje;)

DSC_0590 DSC_0539 DSC_0575 DSC_0576 DSC_0579 DSC_0580 DSC_0582 DSC_0590 DSC_0600 DSC_0610 DSC_0611 DSC_0697DSC_0663

print

Polecam zajrzeć też tutaj