Norwegia w Poznaniu

Wiecie, że lubimy aktywnie spędzać każde weekendy i wyciskać z nich tyle, ile się zwyczajnie da. Bacznie obserwuję każde wydarzenie w Poznaniu, które są na tyle ciekawe, że moglibyśmy całą rodziną wziąć w nich udział. W ten weekend w „naszej” Czytogruszce odbywał się norweski weekend. Nie mogło nas tam zabraknąć. Nie byliśmy w Norwegii, wikingów też nigdy nie widzieliśmy, ale jak coś odbywa się w Czytogruszce to jest to zawsze na wyskokim poziomie pod każdy względem. O Czytogruszce mam w planach jeszcze jeden wpis, bo to miejsce godne polecenia w każdym calu.

Wracając jednak do mijającego weekendu dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach. Mogły przyjść i przyprawić sobie brodę, wykonać łódź, i ruszyć na podbój świata! My mamy dla Was fotorelacje z obejrzanych „Historii nordyckich fiordów” w wykonaniu Baśnie właśnie. Baśnie Właśnie to, jak sami o sobie piszą grupa niosąca piękno kultury słowa,w taki sposób by dzielić się mądrością minionych pokoleń. Dziś ekipa przeniosła nas wszystkich słuchaczy w czasie i zabrała dzieci w świat norweskich opowieści o trollach, czarownicach, czarach i innych ciekawych historii. Ofertę baśni możecie podejrzeć sobie TUTAJ.

Czas spędzony w „Grusi” umilały nam łyki kawy i cinnamon rollsy prosto z lubianej przez nas restauracji Lars, Lars&Lars

Obserwujcie wydarzenia Czytogruszki, bo to miejsce nie tylko dla dzieci, ale też i dla tych starszych wielkiem;)

Plan do podejrzenia na stronie.

 

DSC_0077 DSC_0047 DSC_0099 DSC_0078 DSC_0021 DSC_0042 DSC_0094 DSC_0074 DSC_0101 DSC_0068 DSC_0102 DSC_0084 DSC_0029 DSC_0113DSC_0092

print

Polecam zajrzeć też tutaj