Wychodne mam, kwiecień

Kwiecień to zdecydowanie czas wynurzania się, wynurzania się pod każdym względem;)

 

WARSZTATY

Warsztaty kulinarne dla sportowców.

_originalZaczął się sezon na uprawianie sportów wszelakich, a za uprawieniem sportów zawsze powinno stać adekwatnie do wykonywanego wysiłku dobrze  dobrana dieta. Tomek Woźniak, kucharz, restaurator, podróżnik, miłośnik zdrowego żywienia. Znany z programu Be Active na kanale Kuchnia+ i TVN Style, który prowadzi wspólnie z Ewą Chodakowską (nie wiem, nie oglądam tv, wyczytałam) pokaże na warsztatach kilka dobrych przepisów dla sportowców.

 

23 kwietnia 10:00 – 13:00 -> SPOT

Wiosenne stylizacje. Makijaż, kolory, moda.

840x465Znów temat z wiosną w tle. Coś dla tych kobiet, mam, które chcą przewietrzyć swoje kosmetyczki i szafy, a nie wiedzą zbytnio jak ugryźć temat. Na warsztatach prowadzące pokażą jak dobrać strój do sylwetki, jak wykonać, dobry i dopasowany do twarzy makijaż i parę jeszcze innych trików. Prowadzące to Dagmara Więcek -> trener, wieloletni pedagog, wykładowca, doradca i konsultantka wizerunku, stylistka, wizażystka oraz Paulina Dzik -> projektant odzieży, ekspert w kreowaniu wizerunku, trener, wieloletni pedagog, wykładowca, doradca i konsultantka wizerunku, stylistka, wizażystka.

16. kwietnia 11:00 – 13:30, Concordia Design

SPEKTAKLE

„Mayday” Ray Cooney

00000000000000000mayday0Dobry teatr, „to lubię”! Londyński taksówkarz od lat wiedzie podwójne życie beztroskiego bigamisty. Z pewnością nie narzeka na nudę, bezkolizyjnie dzieląc swój czas między dwoma domami i dwiema żonami. Niegroźny wypadek sprowokuje jednak nieuniknioną lawinę iście tragicznych (z punktu widzenia Smitha),ale przezabawnych (z perspektywy widza) wydarzeń. Będę, a jakże;)

9. kwietnia 17:00 i 20:00, Teatr Apollo

„Serdeczny stary człowiek” Krystyna Miłobędzka, premiera

0001 (22)(1)

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza nas na małą premierę „Serdeczny stary człowiek”. „Z dźwięków gromadzenia, ze słów składania, ze skojarzeń wiązania, z zabaw układania rodzi się Człowiek. Jest ze mnie, z ciebie, z niej, z niego, z nich. Stoi cichy i bezbronny. Rozwija się pomału. Uczy się dziwów świata. Wędruje z tu do teraz. Szuka przyjaciół. Błądzi i zawraca. Zaplątuje się w sieć powiązań i zobowiązań. Coś zgubił. Kiedyś oddał. Kogoś zapamiętał.” Ten spektakl to zarazem poetycka przypowieść o stwarzaniu, doświadczaniu, szukaniu, znajdywaniu, ale i przedstawienie z telefonem komórkowym w tle. Zapowiada się bardzo ciekawie.

9, 10 kwietnia 18:00, Teatr Polski, Malarnia 

MUSICALE/KONCERTY

Ania Dąbrowska 

1455688916vAB35fdENwfLjKmYSmtsr4DQXBSVnj

Muzyka Ania Dąbrowskiej w moim życiu była kiedyś dość intensywnie, mam Jej jedną płytę i słucham od czasu do czasu z sentymentem. Nowa płyta Ani nosi tytuł „Dla naiwnych marzycieli“. Artystka poświęciła się życiu rodzinnemu, ale też postanowiła przemeblować swoje zaplecze artystyczne: zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę, pozostawiając na szczęście te elementy, które zawsze były nieodzownymi elementami jej stylu: pastelowe ciepło głosu, szlachetne melodie i szczyptę melancholii w tle. Myślę, że to będzie uczta dla ucha;)

13 kwietnia 19:00, Aula UAM Ul. Wieniawskiego 1

U2 symfonicznie

63965_normalObok takich wydarzeń nie można przechodzić obojętnie. Artyści polskiej sceny muzycznej wraz z orkiestrą symfoniczną wykonają covery największych przebojów znanego na całym świecie irlandzkiego zespołu U2! W nowych aranżacjach przygotowanych przez Grzegorza Urbana, usłyszymy tak uwielbiane przez publiczność piosenki, m.in. One, With or Without You, Pride (In the name of love) czy Sunday Bloody Sunday. W projekcie wzięła udział Kasia Kowalska i Marek Piekarczyk, Rafał Brzozowski, Mateusz Ziółko, Kasia Dereń.

24 kwietnia, 20:00, Sala Ziemi

Bonus;)

Otwarcie Kawiarni Rodzinnej Tymianek

12661815_748097115321792_7670949656309711699_nUwielbiam osoby, które spełniają swoje marzenie, a Twórczynie „Tymianku” właśnie je realizują. Jak same o sobie piszą kobiety, które mają w sobie pasję i chęć bycia aktywną zawodowo, a jednocześnie pozostać blisko swego dziecka. Tymianek wyróżnia się między innymi menu dla dzieci od 6 miesiąca życia, o pozostałych wspaniałych pomysłach możecie poczytać TUTAJ. Tymianek to także np. warsztaty żywieniowe, zajęcia z sensoplastyki, konsultacje (mleczny dyżur) Już zacieram łapki szczególnie, że Kawiarnie będę miała na osiedlu;)

Otwarcie w najbliższym czasie;) Obserwujcie ich profil na FB

print

Polecam zajrzeć też tutaj