Wychodne Mam, czerwiec, lipec

Czerwiec wparował tak szybko, że zupełnie zapomniałam o wydarzeniach w naszym mieście w tym miesiącu.

Niewątpliwie jednym z głównych wydarzeń tego miesiąca było Blog Conference Poznań. Setki blogerów opanowało Poznań. Piękne wydarzenie i raz jeszcze dziękuję za nie organizatorom, bardzo, bardzo dobra robota! Poprawcie się tylko w przyszłym roku z godziną zamknięcia after party;)Mało nam było!

Tym razem wpis zawierać będzie wydarzenia czerwiec/lipiec gdyż wiele lipcowych ciekawych propozycji przewidywanych jest zaraz na początku lipca.

MUSICALE/KONCERTY

Koncert Jarmark Świętojański w Poznaniu, „Dagadana”

1463997720PmwNuSGjpjGU2bTxYYfH3w3ACrrxKR

W ubiegłą sobotę miałam przyjemność wysłuchać mini koncertu zespołu Dagadana podczas Blog Conference Poznań.  Dagadana to kwartet polsko – ukraiński. Grupa tworzy muzykę o niesamowitych dźwiękach. Jak sami o sobie piszą przeplatają jazz, folk i elektronikę tworząc niepowtarzalny język zespołu, tak faktycznie jest! Za koncertem stała jakaś niesamowita energia, kwartet stworzył bardzo przyjemną atmosferę na scenie, a głosy wokalistek brzmią tak, że połowa z nas miała gęsią skórkę. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców.

24. czerwca, Jarmark Świętojański

09. lipca, Park Cytadela

Juwenalia 2016 Poznań

14623668338qyLpFtbJQkYepUMs6EOGu9VbQZuAnWiem, że to już nie nasz target wiekowy, ale Juwenalia w Poznaniu zapowiadają ciekawą propozycję jeżeli chodzi o koncerty. Już od 9. czerwca studenci będą świętować swój czas w Poznaniu. Na Łęgach Dębińskich będzie można usłyszeć między innymi Dawida Podsiadło, Happysad, Melę Koteluk i Kult.

 

 

09. czerwca, 19:00, Łęgi Dębińskie

Męskie Granie

ru-1-r-640,0-n-2258743uflv

W tym roku obiecujemy sobie, że nie przegapimy tej imprezy. Mamy już nawet „zaklepaną” Babcię ukochaną dla Mikołaja;) Męskie granie to dla nas taka namiastka Opener’a, gdyż za tym niesamowitym koncertem stoją sami wyśmienici muzycy. 9. lipca Cytadela w Poznaniu będzie cała wypełniona dobrymi dźwiękami. Wśród wykonawców na liście Monika Brodka, Dawid Podsiadło, O.S.T.R., Raz Dwa Trzy, Gaba Kulka, Miuosh,  Maria Peszek, Organek, Leszek Możdżer i organizatorzy zapowiadają, że wkrótce ujawnią pozostałych wykonawców. Już nie mogę się doczekać;) W tym roku męskie granie po raz pierwszy na Cytadeli.

Festiwal Kolorów

20160417_151848_01

Nieważne ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób 🙂 Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, znajdziecie także wiele innych ciekawych atrakcji! Pamiętacie żółte okularki, przez które świat wydaje się bardziej różowy? Nie chcielibyśmy by zabrakło ich i tym razem! 🙂 Kolorki, pyszne napoje i smakołyki, świetne gadżety to tylko niektóre z planowanych atrakcji. Tak właśnie organizatorzy zapraszają w tym roku na Festiwal Kolorów w Poznaniu!

 

24. czerwca, 16:00 – 22:00, Park Kasprowicza

Malta Festival Poznań

malta-preview-2016-3

Myślę, że to wydarzenie godne wspomnienia. Już za kilka dni rozpocznie się Malta Festival i potrwa ponad tydzień. Tematem tegorocznej Malty jest widz. Dyrektor Malta Festival podkreśla, że podczas kilkunastu czerwcowych dni chcą nam pokazać, że odpowiedzialność za teraźniejszość można zbudować tylko dzięki uważności wobec innego, obcego. Festiwal Malta to ponad 50 miejsc rozsianych po całym Poznaniu. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie multimedialne widowisko na 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56. Jan Komasa jest autorem koncepcji artystycznej wydarzenia i jego scenariusza. To jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych twórców polskiej kinematografii, urodzony w Poznaniu i nadal związany z tym miastem. Poza tym Malta to warsztaty, koncerty (Julia Marcel) spotkania i wiele innych wydarzeń godnych przyjrzenia się z bliska. 241 wydarzeń, 780 twórców, 21 krajów, 58 lokalizacji

Cały program do zobaczenia Tutaj

17. – 28. czerwca

WARSZTATY

Warsztaty kulinarne Jadłonomia, kuchnia letnia

_originalOd jakiegoś czasu bacznie śledzę warsztaty kulinarne, których prowadzącą jest właśnie Marta Dymek. Niestety i tym razem terminu zupełnie mi nie odpowiadają. Myślę, że dla tych, którzy lubią kuchnię wegańską to niezła gratka. Tym razem Marta pokaże uczestnikom dania z warzywami w roli głównej. Będą warzywa na wiele sposobów. Menu brzmi pysznie, bakłażany z Jaffo, meksykańskie papryki, cukinie po neapolitańsku, kimchi z ogórków, rzodkiewek oraz młodej kapusty, tapioka z truskawkami i trawą cytrynową.

 

SPOT Poznań

11 czerwca (sobota) godz. 10:00 – 13:00
11 czerwca (sobota)  godz. 14:00 – 17:00
12 czerwca (niedziela) godz. 10:00 – 13:00
12 czerwca (niedziela) godz. 14:00 – 17:00

Shibori – w poszukiwaniu barwy niebieskiej

840x465

W School of Form już wkrótce wyjątkowe warsztaty barwienia tkanin za pomocą roślin barwierskich. Warsztaty naturalnego barwienia – to podróż w czasie, związana z odkrywaniem tajników barwiarstwa, wiedzy tajemnej, chronionej w wiekach średnich, zabezpieczanej licznymi dekretami królewskimi. Na warsztatach będzie można zabarwić apaszkę lub szal jedwabny w technice shibori. Wiodącym kolorem będzie niebieski uzyskany z rośliny Indygofera tinctoria.Warsztaty poprowadzi prof. nadzwyczajny dr hab. Katarzyna Schmidt-Przewoźna. W cenie warsztatów jest apaszka lub szal, które będziemy farbować.

18. czerwca 2016, School od Form
print

Polecam zajrzeć też tutaj