Pewien loft w Nowym Jorku

Od kilku lat wzdychałam do przestrzennych z wielkimi oknami i surowymi wnętrzami loftów. Często wpisywałam na Pinterest hasło „loft in New York” i przepadałam na długie minuty. Kiedy podjęliśmy decyzję, że lecimy na urlop do Stanów i kilka dni spędzimy w NY musiało paść na loft. Potem gdzieś przypadkiem zobaczyłam jeden z nich u Ani z bloga z Mammamija i totalnie przepadłam, upierałam się, że tylko ten i koniec. Poszliśmy z Tomkiem na kompromis, jedną noc w Nowym Jorku spędziliśmy w wysokim wieżowcu na Times Square (marzenie Tomka), potem bliżej Central Parku (dla Mikołaja),a trzecią część właśnie w lofcie na Williamsburgu.

Lofty mają w sobie to coś, co przyciąga oko. Nasz wynajęty loft był wyjątkowy, po pierwsze jak wspomniałam był sprawdzoną miejscówka, a po drugie miał w sobie duszę. Wnętrze było tak udomowione, że zawartość półek, wyposażenie kuchni, a nawet lodówki sprawiało, że mieliśmy wrażenie, że chwilę przed nami ktoś tam był, zostawił klucze i dał nam się nacieszyć wnętrzem. Jedna z półek uginała się od winyli, dobrych winyli, na drugiej znalazłam książkę kucharską z lat 40. Stał też ogromny regał z książkami o tematyce wszelakiej, od Szekspira po Woody Allena.

Mimo, że widok za oknem nie oferował tego, co było w ofercie na airbnb, bo za wielkimi oknami rósł właśnie wysoki blok to już na 10 piętrze mieliśmy to, co chcieliśmy, wielka panorama Nowego Jorku, a w tle most Williamsburg.

Zresztą sami zobaczcie.

To jeszcze widok bez budynku za oknem.

zrzut-ekranu-2016-09-27-o-22-00-30loft-ny loft-ny2Loft in NY 11 Loft in NY 10 Loft in NY 9 Loft in NY 8 Loft in NY 5 Loft in NY 6 Loft in NY6 Loft in NY 7 Loft in NY 4 Loft in NY 3 loft in NY Loft in NY 2

To, co powyżej to nasze 5 piętro, na 10 witały nas takie widoki;)

loft-ny5Loft in NY 15 Loft in NY 17 Loft in NY 18 Loft in NY 19 Loft in NY 20 Loft in NY 21 Loft in Ny 21

W bonusie moje dwa ulubione telefoniczne.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

print

Polecam zajrzeć też tutaj