Ciało człowieka – propozycje dla dzieci

Ciało człowieka to u nas temat na topie, totalnie! Mikołaja interesują wszystkie poszczególne części, procesy zachodzące w ciele, anatomia i inne szkielety, swoje ciało zresztą też podaje różnym doświadczeniom;)

Zatem skoro jest faza na ciało, zgłębiamy temat. Zbieramy układanki, książki i szkielety. Mamy już małą kolekcję tego, co z ciałem związane, więc pomyślałam, że podzielę się z Wami Mikołaja hitami.

ciało człowieka

1. Pierwsza encyklopedia, Ciało Człowieka, Wydawnictwo Wilga

Tej książki nie mamy w domu, ale mieliśmy ją jakiś czas wypożyczoną z biblioteki. Bardzo ciekawa i konkretna pozycja. Z tej samej serii w naszym domu jest też pozycja o zwierzętach. Myślę, że ta książka to taki must have jeżeli chodzi o ten temat. Dużo ilustracji, ciekawe rysunki, konkretna treść.

Dzięki książce „Pierwsza encyklopedia. Ciało człowieka” dowiesz się:

  • jakie są nazwy kości człowieka
  • dlaczego okulista zajmuje się chorobami oczu
  • w jaki sposób myć dokładnie ręce
  • jak rozpoznajemy smaki
  • co się robi w szpitalu
  • dlaczego trzeba jeść różne rzeczy, aby być zdrowym
  • dlaczego kilka razy dziennie robimy siusiu
  • dlaczego nikt nie ma prawa cię skrzywdzić
  • czym różnią się chłopcy od dziewczynek

Do kupienia tutaj

2.  O corpo humano, Wydawnictwo Editorial Presenca

Zakupiliśmy ją podczas naszych wakacji w Portugalii, dokładnie w Porto w słynnej księgarni Lello. Mikołaj już wtedy ciągnął w stronę tematu ciała, a ta pozycja to świetna interaktywna przygoda. Do dotykania, wąchania, przekładania, otwierania. Pobudza dziecko do myślenia i prowokuje do zadawania pytań. Ciekawa jestem kiedy pojawi się w Polsce. Myślę, że będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

O corpo humano o corpo humano 1 o corpo humano 2

3. Ciało. Jak to działa? Marta Maruszczak, Wydawnictwo Multico. 

Lubimy ją przede wszystkim za dowcipne ilustracje, które niewątpliwie przyciągają wzrok. Książka pokazuje, że nasze ciało jest totalnie niesamowitą maszyną. Pełną dziwnych substancji i dziwnych narządów. Zachodzą w niej dziwne procesy i dziwne zjawiska, którym towarzyszą dziwne odgłosy. Niektóre są śmieszne, inne zaskakujące, a jeszcze inne wprawiają nas w nie lada zakłopotanie. Lubię ją za to, że nie ma w niej tematów zbyt trudnych albo wstydliwych. Mikołaj bardzo, bardzo ją lubi. To chyba Jego ulubiona w tym temacie.

Do kupienia tutaj

ciało jak to działa ciało jak to działacollage

4. Miękkie ciało człowieka, Edu Science Lab

To rzecz sprzed 2 tygodni, Mikołaj wypatrzył ten model w Toys Rus i nie było opcji żebyśmy wyszli bez niego. Zawiera realistyczny model szkieletu z wyjmowanymi narządami wewnętrznymi. W komplecie są też nożyczki chirurgiczne i peseta.
untitled-00460046 model

5. Moje ciało należy do mnie. Naucz dziecko mówić „nie”. Praca zbiorowa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

To książka o ciele człowieka, ale trochę w innym względzie. Kupiłam ją, bo Mikołaj kiedyś zwrócił mi uwagę, że nie lubi jak „ktoś coś robi jak on nie chce”. To ciekawa pozycja o wyznaczaniu granic, o tym, że dziecko też ma swoje granice i może to komunikować, ale też o tym, że kiedy w pewnych sytuacjach sobie nie radzi może zwracać się do nas o pomoc. To książka z krótkim, jasnym tekstem i wyrazistymi ilustracjami, nie mniej mam wrażenie, że pod koniec jest zbyt dużo powtórzeń, ale może to celowy zabieg.

Do kupienia tutaj

moje ciało należy do mnie moje ciało należy do mnie 1 moje ciało należy do mnie 5 moje ciało należy do mnie 4 moje ciało należy do mnie 3 moje ciało należy do mnie 2 moje ciało należy do mnie 2

6. Układanka drewniana ciało człowieka, Lidl

Nasza właśnie została kupiona w zeszłym roku w Lidlu. Mikołaj ma czasem takie momenty, że potrafi siedzieć i 7 razy pod rząd układać ją od początku do końca. W prosty sposób pokazują anatomię człowieka.

Podobne znalazłam tutaj

układanka, Lidl 3 układanka, Lidl, 2 układanka, Lidl

7. Układanka Magnetyczna, Janod

Mikołaj dostał ją od Dziadków w prezencie na urodziny. Zdecydowany hit! Układanka edukacyjna, która nauczy Twoje dziecko budowy ludzkiego ciała i to w 12 językach (m.in. polskim,  angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Dzięki grze dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik. Możliwość powieszenia tablicy.

Do kupienia tutaj

Układanka, Janod Układanka Janod 2janod-3 janod-2 janod-1

8. Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało! Dods Emma, Wydawnictwo Olesiejuk

To pozycja dla ciut starszych dzieci, ale Mikołaj często prosi żebym ją czytała.

„Gdzie w twoim ciele znajduje się kość wielkości ziarenka ryżu? Czy wiesz, że na twojej skórze żyją miliardy małych stworzonek? Po co człowiekowi potrzebne są brwi?” Skarbnica faktów, mnóstwo ciekawostek i ilustracji. Bardzo przejrzysta! Sami zobaczcie!

Do kupienia tutaj

rety, jakie niesamowite jest ludzkie cialo1 rety, jakie niesamowite jest ludzkie cialo2 rety, jakie niesamowite jest ludzkie cialo

Kolejno zapisane mam jeszcze te trzy pozycje;)

Jeżeli wpis wydał Ci się wartościowy możesz udostępnić go na swoje tablicy  KLIK

print

Polecam zajrzeć też tutaj