Audiobooki dla dzieci

Audiobooki od kilku dobrych miesięcy ratują nam życie w aucie podczas podróży. Kiedy kończą się mamine pomyły, prowiantu już coraz mniej i przychodzi nuda włączamy coś do słuchania. Mikołaj nie ogląda bajek podczas jazdy, a słuchanie uwielbia. Oboje z Mikołajem jesteśmy typem słuchowca, potrafimy skupić uwagę, słuch na tym, co leci z głośników. Część z tego, co słucha zna na pamięć. Na Audiotece jest fajna opcja przesłuchania 20 i więcej minut „na próbę” czy się spodoba, nie trzeba od razu kupować;)

Jeżeli chodzi o nas to w przypadku audiobooków nie kupujemy fizycznie płyt tylko płacimy za nie na Audiotece. Dziś kilka ulubionych pozycji Mikołaja do słuchania.

ebooki

1. „Reksio wielka księga przygód”, czyta Jerzy Stuhr. 

Wydaje mi się, że Reksio był pierwszy! Zresztą to klasyk! Mikołaj pokochał go od razu. Sama uwielbiam słuchać  Jerzego Stuhra, jest do tego stworzony! Cytaty z Reksia znamy na pamięć. Bardzo humorystyczne przygody całego podwórka zwierząt skradły serca całej naszej rodziny!

Do kupienia klik

2. „Basia i pieniądze”, czyta Maria Seweryn

Baś w naszej audiotece mamy kilka, Marysia Seweryn jest idealną czytającą, genialnie modeluje głos, wpada w ucho, a Basia jak wiadomo to zdecydowany hit! Wczoraj widzieliśmy po raz pierwszy wersję kinową na festiwalu filmu dla dzieci w Poznaniu. Coś fantastycznego!

Do kupienia klik

3. „Skąd się biorą dziury w serze?” Piotr Mieśnik, czyta Anna Rusiecka

Dziury w serze przyciągną ucho każdego dziecka. Dlaczego banany są krzywe? Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego samoloty umieją latać? Gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje? Skąd się bierze sól w morzu? Dlaczego wypadają mleczne zęby? Ta książeczka wyjaśnia mnóstwo równie ciekawych kwestii. Mikołaj za każdym razem ma buzię szeroko otwartą i oczy jak 5 złotych;)

Do kupienia klik

4. „Zwierzaki świata”, Martyna Wojciechowska

Do tej pory mieliśmy tylko wersję do czytania. Przejmujące pełne empatii historie kilku zwierząt, bardzo mądry tekst. Dlaczego słonie boją się myszy? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają jeść najbardziej śmierdzące owoce świata, a mrówkojad ma 10 razy dłuższy język niż człowiek? Czy można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać telewizję?. To także podróż po najbardziej egzotycznych zakątkach świata i historie niesamowitych zwierzaków. Podobno ludzie, którzy kochają zwierzęta, są dobrzy. Dzięki tym opowiadaniom każdy z nas ma szansę stać się lepszym człowiekiem, ponieważ od tego zależy przyszłość Ziemi i losy zwierząt.

Do kupienia klik

5. „Bajki zabawne”, Igor Sikirycki, czytają między innymi Marian Florek, Adam Hutyra

Do kupienia klik

To nowość w naszej audiotece. „Bajki zabawne” to zbiór sześciu opowiastek. Ciekawe podkłady muzyczne, które stanowią tło dla tych prześmiesznych historii, to pełna gwarancja ciekawej i zarazem kształcącej rozrywki.Zbiór „Bajki zabawne” zawiera między innymi „Latający dywan”, „O raku łobuziaku” i „Orzeszek”.

6. Proszę słonia, Ludwik Jerzy Kern, czyta Anna Seniuk

Czy porcelanowy słoń może być najlepszym przyjacielem rodziny? Może! Zmartwieniem rodziców Pinia jest jego niski wzrost. Nie ma żartów, Pinio jest najniższy w klasie! Pomocne w tym problemie mają być witaminy zapisane chłopcu przez doktora. Tymczasem Pinio buszując po strychu znajduje niedużego, porcelanowego słonia. Od tej pory słoń – Dominik, stojąc na półce z książkami, towarzyszy chłopcu w jego obowiązkach oraz wysłuchuje ciekawych szkolnych historii, które Pinio z zaangażowaniem codziennie mu opowiada, więcej wam nie zdradzimy;)

Do kupienia klik

7. „Kocie historie”, Tomasz Trojanowski, Czyta Jarosław Boberek

To jedyna pozycja, którą mamy na płycie. To dodatek do Wyborczej bodajże. Herman, Zofia i Gienek, to koty mieszkające w domu Dużego. Duży ma do nich anielską cierpliwość, a jego pupile mnóstwo czasu i szalonych pomysłów. Uwielbiają, gdy coś się dzieje, a gdy jest nudno wpadają na kolejny genialny pomysł. Potrafią nawet zmienić się w detektywów, gdy wymaga tego sytuacja. Ile zamieszania może wprowadzić trójka kotów? Dowiecie się z Kocich historii. Ale co się stanie, gdy dołączy do nich czteroletnia Julka? Zdradzimy wam tylko, że całe towarzystwo świetnie się bawi, odwiedzając wiewiórki w parku, przygotowując przedstawienie, a nawet… operując i lecąc w kosmos!

Do kupienia klik

8. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, Hugh Lofting, czyta Monika Kwiatkowska

Mam szczególną słabość do głosu Moniki Kwiatkowskiej, która czyta ten audiobook. To już klasyk. Doktor John Dolittle jest lekarzem, mieszka w Puddleby nad rzeką Marsh (Puddleby-on-the-Marsh). Pewnego dnia jego papuga, Polinezja, uczy go języka zwierząt. Gdy doktor zrozumie ich mowę, postanawia zostać weterynarzem. Z związku z tym, że Mikołaja rozczula każdy zwierzak bardzo często wsłuchuje się w opowieści.

Do kupienia klik

W grudniu zaczniemy małymi krokami wchodzić w atmosferę świąt, więc w pierwszej kolejności zaczniemy od „Opowieści Wigilijnej”. Znacie jakieś inne świąteczne audiobooki?

Jeżeli podoba Ci się ten wpis możesz udostępnić go na swojej tablicy  KLIK

print

Polecam zajrzeć też tutaj