Top 10 aplikacji na smartfona

Jestem z lekka gadżeciarą. Nie większą niż mój mąż, ale tudzież „kręcą mnie” nowości ze świata, wszelkie. Już pewnie pisałam Wam kiedyś, że tak samo nie znoszę (za kradzież czasu) jak i kocham (za możliwości) mojego smartfona. Nie znam osoby, która przerzuciwszy się na ajfona wróciła do innego modelu, ba, znam nawet takie, które wzbraniały się przed kupnem, a teraz wymazują to ze swojego życiorysu;)

Za smartfonem idą w parze aplikacje. Przerabiałam naprawdę sporo, część kompletnie mi nie „leżała” i poszła do kosza, a część po prostu używam prawie każdego dnia. Dziś moje top 10 aplikacji, które w ostatnim czasie ubóstwiam.

1. Spotify – tą aplikację pokazał mi kiedyś znajomy. To serwis muzyki cyfrowej, który zapewnia Ci dostęp do milionów utworów i tak też jest. Masz możliwość odtwarzać swoje ulubione, odkrywać nowe utwory i budować perfekcyjną kolekcję. Bardzo często z niej korzystam. Praktycznie w ogóle nie włączam innej aplikacji do słuchania muzyki. Dla mnie coś genialnego.

2. 1password – to nowość w moim telefonie i jeszcze nie do końca wykorzystałam tą aplikację. Jedno hasło do miliona naszych haseł. Tych do logowania do banku, do sklepów czy komputera. To aplikacja dla mnie, zapisanych mam milion różnych haseł na milionie różnych karteczek. Teraz już będzie inaczej;)

 

 

3. Airbnb – to aplikacja którą po raz pierwszy przetestowaliśmy podczas weekendu w Krakowie, a potem w Stanach podczas urlopu. Dla mnie coś fantastycznego, Tomek nadal sceptyczny. Znam wiele osób, które rezerwują noclegi tylko i wyłącznie przez airbnb i są zachwyceni. Portal istniejący od 2008 roku to zaufany rynek społeczności służący publikowaniu ofert, odkrywaniu i rezerwowaniu unikalnych miejsc pobytu na całym świecie. Jak mam gorszy dzień przeglądam airbnb, można znaleźć naprawdę niezłe perełki za niezłą cenę!

4. Snapseed – korzystam często przed załączeniem fot na IG na przykład. Snapseed to pełnoprawny i profesjonalny edytor zdjęć opracowany przez Google. Bardzo go lubię za naturalne kolory i ciekawe opcje poprawiające wygląd zdjęć.

 

 

 

5. Typic – aplikacja do robienia grafik. Osobiście często korzystam przy pracy w sklepie lub podczas tworzenia kolaży do wpisów. Fajna opcja wstawiania tekstu z różnego rodzaju czcionkami, dużym atutem jest dodawania grafik do zdęć czy obrazków, a potem szybka forma udostępniania na portalach społecznościowych.

 

6. Around me – to aplikacja, którą zainstalowałam przed wyjazdem do Nicei. Chciałam wiedzieć co w trawie piszczy dookoła nas. Aplikacja pokazuje po kategoriach miejsca, które znajdują się w pobliżu, po przejściu w dane miejsce, np. kawiarnie pokazuje nam się mapa z dojazdem, odległość, godziny otwarcia i strona www danego miejsca. Bardzo przydatna aplikacja dla tych, którzy lubią tak, jak my odkrywać nowe miejsca.

 

7. Jakość powietrza w Polsce – temat bardzo na czasie i bardzo poważny. Powietrze w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, warto zatem zerkać czy długi spacer na „świeżym” powietrzu jest wskazany czy wręcz zakazany. Aplikacje pokazał mi Tomek i często do niej zaglądam. My do naszej najbliższej stacji mamy 1 km. Możemy wyszukiwać sobie stacje w innych miejscach w kraju.

 

8. Wild Weather – no dobra, to już taki bardziej bajer pogodowy. Lubię za grafiki, Mikołaj też;) Nie wiesz jaki obrazek zaskoczy Cię kolejnego dnia;)

 

 

 

9. Mefisto – to nowość w moim telefonie, ale bardzo lubię tą aplikację już teraz. Wybierasz swoje najlepsze zdjęcia z telefonu i tworzysz film ze wspomnieniami, dodajesz muzyka, motywy i efekty. Genialna opcja dla tych, którzy kolekcjonują wspomnienia. Sami zobaczcie;) Mała konkurencja dla IG;)

 

10. Periscope – Z Periscope możesz poznawać świat dzięki filmom na żywo i pokazywać go innym we własnych transmisjach. Dokładnie tak! Nie możesz uczestniczyć w jakiś wykładach czy spotkaniu, a prowadzący zezwalają na transmisje możesz włączyć Periscope. Ja tak obejrzałam kilka wykładów z różnych konferencji. klik

Czekam na Waszych ulubieńców!

Jeżeli uważacie, że ten wpis jest wart udostępnienia klikajcie i udostępniajcie  klik  udostępnij

print

Polecam zajrzeć też tutaj