Hity z półki #12

Dawno nie było książkowego wpisu z pozycjami dla najmłodszych. Sporo książkowych nowości, tych bibliotecznych jak i zakupionych pojawiło się na półce Mikołaja, więc pomyślałam, że podzielę się z Wami naszymi hitami ostatnich miesięcy.

1. „Kajtek i miś”, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander, ilustracje: Olof Landström, Wydawnictwo Zakamarki

Książkę tę Mikołaj dostał pod choinkę i od tamtego czasu bardzo często do niej wracamy. To pozycja o codziennym życiu Kajtka i jego misia. O tym jak prawie nauczył się pływać i jak bawił się w pustynię zimą. Dla małego człowieka każdy, nawet najzwyklejszy dzień, może być przygodą, książka opowiada słowami dzieci, więc trafia do każdego małego ucha. To pozycja idealna do poczytania przed spaniem. Jest pełna empatii i dziecięcych przemyśleń. Mikołajowi zdecydowanie najczęściej czytam opowiadanie o tym jak Tosia spała u Kajtka.

Do kupienia: klik

2 i 3. „Zwierzaki Świata” Cz. I i II, Martyna Wojciechowska, Wydawnictwo Burda NG Polska

To zdecydowanie hit w naszym domu i samochodzie, bo obie wersje mamy na audiobookach. Każda słuchana zawsze z wypiekami na twarzy. Mikołaj od dobrych kilku dni chce zostać podróżnikiem, więc zgłębia każdą dziedzinę życia zwierzęcia i eksploruje każdy kontynent. O „Zwierzakach Świata” pisałam przy okazji tego wpisu. Bardzo mocno polecam dzieciom, które interesują się zwierzętami, podróżami i wszystkim, co związane z przyrodą. Te książki Was nie zawiodą, zdecydowanie! Na topie u nas też do słuchania „Dzieciaki Świata”.

Do kupienia klikklik
4. „Miłość, Astrid Desbordes, Wydawnictwo Entliczek 

„Miłość” zalała cały Instagram i Facebook i akurat w tym przypadku to książka, którą naprawdę warto mieć w domu. Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”i wtedy zaczyna wyliczać, bywa, że w zabawny sposób chwile i sytuacja z życia. Za każdym razem wzrusza tak samo, mówię Wam!

Do kupienia klik

5. „Wierszyki domowe”, Michał Rusinek, Wydawnictwo Znak

Kolejna pozycja, której wybrane części Mikołaj cytuje z pamięci. Michała Rusinek w zabawny sposób opowiada wierszem o naszych codziennych domowych rzeczach, a Joanna Rusinek w błyskotliwy sposób je ilustruje. Wpadają w ucho od ręki, bawią i śmieszą. Zresztą sami posłuchajcie.

Do kupienia: klik

6. „Listy od Feliksa” Mały zając podróżuje po świecie, Constanza Droop, Wydawnictwo Mamika

To pozycja za którą zapłacimy pewnie sporą karę w bibliotece. Ileż ja już ją razy czytałam, szok! Pewnego razu na lotnisku Zosia gibi swojego ulubionego zająca, nie udaje się go znaleźć, wraca z wakacji do domu smutna i bez ulubionego pluszaka. Pewnego dnia do Zosi przychodzi list z Londynu prosto od samego Feliksa! Kolejne listy przychodzą z Paryża, Rzymu, Kairu, z safari w Kenii oraz z Nowego Jorku. Każdy list ma osobną kopertę w książce, więc poziom zaciekawienia i ekscytacji w oczach dziecka sięga zenitu. Urocza opowieść pluszowego zająca wprawi wszystkich milusińskich w zdumienie i stanie się źródłem niezapomnianych przeżyć. Prawdziwe listy i walizka ze wspomnieniami z podróży czynią tę podróż realną.

Do kupienia klik

7. ” Prawie się nie boję” , Anna Onichimowska, Wydawnictwo Ezop

Jak wiadomo wszyscy się czegoś boją, starsi i młodsi, każdy ma swoje lęki i każdy z nas próbuje się z tymi lękami uporać. Autorka przedstawia historię z różnych punktów widzenia, wprowadzając czytelnika w świat dziecięcych marzeń, uczuć i lęków, tych codziennych, które powstają w konfrontacji ze światem dorosłych, i tych wynikających z wyjątkowej wrażliwości młodych bohaterów. Bardzo dobra pozycja dla dzieci, które aktualnie walczą ze swoimi małymi i dużymi lękami.

Do kupienia: klik


8. i 9. „Nela na 3 kontynentach” i ” Nela na kole podbiegunowym”, Burda National Geographic Polska

Podróżnikiem Mikołaj zapragnął zostać właśnie po przeczytaniu pierwszej Neli. Zapragnął tak, jak ona spotkać się oko w oko z jaszczurami z Komodo, odwiedzić sierociniec dla zwierząt i polecieć do Azji. Nela w bardzo ciekawy sposób oczami dziecka relacjonuje swoje podróże, opowiada o swoich lękach i radościach. My dopiero mamy dwie części, ale Mikołaj ma już chęć na kolejne.

Do kupienia: klik i klik

Jeżeli wpis jest dla Ciebie wartościowy kliknij  lubię to lub udostępnij wpis na swojej tablicy  klik

print

Polecam zajrzeć też tutaj