Hity z półki #5

Ostatni wpis z tego cyklu pojawił się w lutym, a byłam pewna, że stosunkowo niedawno!

Dziś o książkach, które pojawiły się u nas w te wakacje i które zdecydowanie okazały się tymi ulubionymi czyli hity z półki #4

1. „Nocna podróż” U. Stark, S. Nilsson Bergman, Wyd. Lillabo

Nocna podróż to książka z Ikei;) Bardzo przypadła Mikołajowi do gustu. To opowieść o chłopcu, który właśnie przeprowadził się do nowego miasta i czuje się samotny. Pewnego wieczoru jego mama całuje chłopca w policzek i wychodzi z pokoju. Nagle w ciemnym pokoju rozbłysły dwa reflektory, a na środku stanęła wielka lokomotywa, która zabrała chłopca w magiczną podróż. Chłopiec podróżuje po stacjach, które niosą za sobą przygodę, na jednej z nich spotyka dziewczynkę w jego wieku. To piękna książka o uczuciach i przyjaźni.

Do kupienia: klik

2. „Lotte Piratka” S. Bonini, A. Spiry, Wyd. Polarny Lis

Jak ta książka przypadła do gustu Mikołajowi. Oczywiście teraz wielkim marzeniem jest zamienić swoje dotychczasowe życia na życie jakie wiedzie Lotte. Dziewczynka wychowuje się w buszu, głaszcze lwy i rozmawia z ptakami. Jest odważna, sprytna i samodzielna. Osobiście za każdym razem wzdycham nad ilustracjami, które zapierają dech w piersiach. Kupujcie i nawet się nie wahajcie!

Do kupienia: klik

3. „Och! Książka pełna dzwięków”, H. Tullet, Wyd. Babaryba

Gdybyśmy mieli wspólnie z Mikołajem podać 10 książek do których najcześciej sięgamy byłyby zdecydowanie wszystkie Tulleta! Te książki mają w sobie niesamowitą moc i można je czytać na wiele sposobów i za każdym razem dobrze się bawić. Kontynuacja bestsellera NACIŚNIJ MNIE, który sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy na całym świecie. To książka o dźwiękach, bez użycia baterii;)

Do kupienia: klik

4. „Jak to działa? Zwierzęta”, N. Kucharska, Wyd. Nasza Księgarnia

Książka z serii ulubionych Mikołaja, czyli o zwierzętach;) Książka nad którą można siedzieć godzinami. To opowieść o Klarze, która kocha zwierzęta i chciałaby kiedyś być weterynarzem lub zootechnikiem, albo leśniczym, albo zoopsychologiem, albo opiekunką do zwierząt. Ciągle zdobywa wiedzę na temat zwierząt i pomaga jej w tym dziadek. Za pomocą zabawnych rysunków dowiadujemy się czy żaba słyszy chociaż nie ma uszu, dlaczego króliki ciągle poruszają nosem i po co niedźwiedzie stają na dwóch łapach? Fantastyczna pozycja!

Do kupienia: klik

5. Wielka księga robali, Y. Zommer, Wyd. Wilga

Jak się możecie domyślić to pozycja, którą musieliśmy mieć w domu. To trochę książka, która uczy i bawi, bo na każdej stronie znajdują się zadania dla czytelnika. W naszym domu robale to codzienność. Całość podzielona jest na sekcje, w których poznajmy życie chrząszczy, motyli, pszczół, ślimaków, świerszczy, czerwi i pająków. Wszystko okraszone jest dokładnym ilustracjami i zabawnymi tekstami, z których jednak można się dowiedzieć wiele zaskakujących rzeczy na temat robaków.

Do kupienia: klik

6. „Co kryje las?” A. Bestard, Wyd. Tatarak

Genialna książka! Mikołaj piszczał przy niej z zachwytu, a ilość „wow” nie do zliczenia! Interaktywna książka, która zachwyci każde dziecko! Zapewniam! Proste, oszczędne  ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów – trzech, „magicznych” szkieł powiększających. każdy kolor szkła to odsłona czegoś „nowego” na tej samej kartce. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Książka nie tylko bawi swoją „magiczną” formą, ale też tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnym częściami ekosystemu. Odkryłam, że z tej samej serii jest też książka „Co kryje morze?” klik

Do kupienia: klik

7. Znikające zwierzęta, I. Bunnell, Wyd. Dwie Siostry

To zupełna nowość na naszej półce, ale już wiem, że to będzie pozycja do której będziemy wracać. Oszołamiająco kolorowa wyszukiwanka, w której ukryły się zagrożone zwierzęta z całego świata. Zwierzęta znikają. Niektórych jest już tak mało, że naprawdę trudno je spotkać. Ale może tobie uda się je znaleźć? Rozejrzyj się po pustyniach i sawannach, po jaskiniach i lasach deszczowych, zajrzyj pod wodę i pod ziemię, spójrz w niebo. Piękne ilustracje i mądra treść.

Do kupienia:  klik

8. „Ukryte w naturze, znajdź i policz”, A. Baruzzi, Wyd. Olejsiejuk

Mikołaj liczy ostatnio dosłownie wszystko, faza matematyczna trwa od rana do wieczora, więc to była książka właśnie dla niego. Na każdej stronie ukrytych jest mnóstwo zwierząt! Dzieci muszą postarać się policzyć je wszystkie, a następnie sprawdź odpowiedzi na końcu książki, aby upewnić się, czy któreś nie zostało pominięte. Świetna zabawa dla całej rodziny. W sawannie i na biegunie północnym, w dżungli i głębinach oceanów – wszędzie kryją się setki zwierząt, które czekają na odkrycie!

Do kupienia: klik

9. „Planeta Ziemia”, Ch. Piroddi, F. Fragapane, Wyd. Olesiejuk

To pozycja dla ciut starszych dzieci, ale Mikołaj często prosi o czytanie niektórych stron, bo to świat pokazany w infografikach. Dzięki niezwykłemu narzędziu komunikacji, które nazywa się infografiką, poznawanie świata nie jest już trudne lub nudne. W tej książce znajdziesz intrygującą stronę historii naszej planety, ilustrowaną infografikami, które błyskawicznie wyjaśniają pozornie zawiłe zagadnienia. W prosty i zabawny sposób dowiesz się, jak zbudowana jest ziemia, jakie zwierzęta i rośliny ją zamieszkują.

Do kupienia: klik

10. „Nela i tajemnice Oceanów”, National Geographic

Mnie się Nela już mocno przejadła, ale od kilku dni czytamy namiętnie wieczorem właśnie tą część. Oceany i zwierzęta głębi mocno fascynują Mikołaja, więc razem z Mikołajem i Nelą bawimy się w morskich badaczy;)

Do kupienia: klik

Jeżeli wpis jest dla Ciebie wartościowy i skorzystasz z naszych propozycji kliknij „lubię to” [su_button url=”https://www.facebook.com/DookolaNasBlog/?ref=bookmarks” style=”soft” background=”#e79599″ icon=”icon: asterisk”]klik[/su_button] lub udostępnij wpis na FB [su_button url=”https://www.facebook.com/sharer.php?u=https://www.dookolanas.pl/2017/07/31/hity-polki-4-2/” style=”soft” background=”#e79599″ icon=”icon: asterisk”]tutaj[/su_button]

 

Polecam zajrzeć też tutaj