Hity z półki #18

Po ostatnich poznańskich targach książki dla najmłodszych przytargaliśmy naprawdę sporo ciekawych pozycji. Prosiliście mnie na IG żebym pokazała je we wpisie, zatem wrzucam kilka nowości na które z pewnością warto zwrócić uwagę;)

1. „Kajtek i Tosia”, J.Wieslander&Tomas Wieslander, Wydawnictwo Zakamarki

Bardzo długo szukaliśmy Kajtka i Tosi, bo część pierwsza bardzo mocno przypadła do gustu całej rodzinie. To są dwie wyjątkowo piękne książki do czytania na wieczór. Mają w sobie dużo empatii, pobudzają do zadawania pytań i uwrażliwiają czytelnika i słuchającego. „Kajtek i Tosia” składa się z kilku opowiadań, a w każdym z nich występuje Tosia. Dzieci mogą posłuchać o tym jak dzieci wyhodowały kijanki, jak znaleźli jamnika czy zgubili się w lesie. Ulubione opowiadanie Mikołaja to Dzień Lego;) Naprawdę książką warta zakupu.

Do kupienia: klik

2. ” W głębinach Oceanu”, A.Boisrobert, R. Rigaud, Wydawnictwo Dwie Siostry

Nie mogliśmy przejść obojętnie koło takiej pozycji! Mikołaja mocno fascynuje życie w Oceanach, więc nie było opcji żeby nie kupić tej książki. To majstersztyk! Ta książka to imponujący pop-up o pięknie podmorskiej przyrody! Podczas oglądania każdej z kartek nasuwa się jedno – „wow”. Ta książka to podróż w wielki rejs dookoła świata. W tej samej serii dostępna pozycja „W lesie” 

Do kupienia: klik

3. „Co robią dinozaury”, E. Dziubak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kudłacz i karaluchy wyruszają w podróż i poznają dinozaury! Świetna książka dla fanów prehistorycznych gadów. Do czytania i oglądania, w ciekawy sposób prowokuje do zadawania pytań. Twarde strony uatrakcyjniają jej wnętrze. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. Myślę, że to ciekawa pozycja już dla 2 i 3 latków.

Do kupienia: klik

4. „Basia. Wielka księga słów”, Z. Stanecka, Wydawnictwo Egmont

Jesteśmy fanami Basi i jeszcze w dalszym ciągu z niej nie wyrośliśmy. Z targów przytargaliśmy też tą księgę. W „Wielkiej księdze” zebrano 28 krótszych opowiadań o Basi i jej rodzinie. Ta książka to alfabetyczny zbiór haseł, które pojawiały się w książkach poczynając od adopcji, jasnego gwintu i dziadków, aż do upału, urodzin i wypadku. Okiem całej rodziny dowiadujemy się co kryje się pod każdym z nich. Strzał w 10!

Do kupienia: klik

5. „Zwierzokracja”, Ola Woldańska-Płocińska, Wydawnictwo Papilon

Bardzo, bardzo mocno czekałam na tą książkę, ja osobiście! Miałam wielkie oczekiwania w stosunku do niej i one w 100% zostały zaspokojone. To jest książka jedyna w swoim rodzaju. Takiej na rynku dziecięcym jeszcze nie było. Otwiera oczy nam dorosłym, ale i pozwala odpowiedzieć na wiele pytań naszym dzieciom. „Zwierzokracja” składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek.
Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność, to właśnie znajduje się na każdej kartce! Pozycja obowiązkowa!

Do kupienia: klik

6. „Zły kocurek i weterynarza”, N. Bruel, Wydawnictwo Mamania

„Zły kocurek” to książka, która trafiła do nas trochę przez przypadek, ale chyba żadna ostatnio tak nie rozśmieszała Mikołaja podczas czytania. Jak do niej zasiadamy musimy dobrnąć za każdym razem do końca. Chory kocurek to nieszczęśliwy kocurek. Nieszczęśliwy kocurek to ZŁY Kocurek, więc musi trafić do weterynarza i tutaj zaczyna się szereg zabawnych, wręcz przekomicznych sytuacji. Książka napisana w sposób lekki z dużą ilością zabawnych ilustracji. To nie jest pozycja do czytania na wieczór, bo zamiast uśpić czytelnika, mocno pobudzi;)

Do kupienia: klik

7. „Mikołajek. Niczego się nie boję”, Na podstawie książek Gościnny’ego i Sempego, Wydawnictwo Znak

Osobiście jestem dość sceptyczna jeżeli chodzi o „Mikołajka”. Kupiliśmy ze względów wiadomych, ale ja ciągle mam mieszane uczucia co do tej książki, wydaje mi się mało empatyczna i nie do końca podoba mi się język jakim jest napisana. Jednak czasem Mikołaj prosi o czytanie na wieczór, więc sięgamy po nią sporadycznie. Cztery dość wartkie opowiadania zabiorą dzieci w świat Mikołajka i jego paczki.

Do kupienia: klik

8. „Basia i tablet”, Z. Stanecka, Wydawnictwo Egmont

Ta Basia gdzieś nam umknęła i odkryliśmy ją właśnie na targach, a że w domu trwają ciągłe rozmowy na temat tabletu i jego używania postanowiliśmy też ją ze sobą zabrać. Janek dostaje tablet. Mama narzeka, że dzieci się od niego uzależniają, a tata jak to tata ma do tego luźny stosunek. W książce dowiadujemy się jak to jest z tym tabletem i czy da się bez niego żyć;)

Do kupienia: klik

9 i 10.  ” Ciało człowieka” i „Kropka do kropki, stworzenie świata”, Wydawnictwo Jedność”,

Dwie ostatnie pozycje do „książki do robienia”. Ciało człowieka to świetna pozycja w której dziecko poznaje budowę naszego organizmu w tym organy wewnętrzne, ciekawe opisy przy każdym z nich i mnóstwo naklejek, które lubi chyba każde dziecko. „Kropka do kropki” to coś, co Mikołaj ostatnio bardzo lubi i myślę, że polubi je każdy, kto ma fazę na łączenie kropek i przyklejanie naklejek. Znakomity sposób na poznanie biblijnej historii o stworzenia świata.

Do kupienia: klik i klik

Wpis był dla Ciebie przydatny? 😉 Możesz udostępnić go na swoje tablicy klik lub po prostu polubić klik 😉

print

Polecam zajrzeć też tutaj