Smartwatch Garett Kids w drodze do samodzielności, konkurs!

Pamiętacie ten dzień w którym rodzice pierwszy raz puścili Was samodzielnie na podwórko czy do sklepu na osiedlu? Może wiążę się z tym jakaś historia? Jak swoją pamiętam bardzo dobrze.

Miałam wtedy 6 lat. Mama zrobiła mi listę zakupów na kartce i wysłała samą do osiedlowego sklepu. Szłam z tą kartką z wielkim biciem serca i lekkim podnieceniem. Kiedy przyszła moja kolej podałam zapisany skrawek papieru pani za ladą i wtedy czar prysł. Usłyszałam za sobą komentarz kobiety, której twarz mam do dziś przed sobą. „Takie małe dziecko wysyłać po zakupy?!”. Tymczasem ja byłam z siebie niesamowicie dumna.

Wracając pamięcią do swojego dzieciństwa mam w głowie permanentne bieganie po podwórku, od rana do późnego wieczora. Bez większej kontroli i zakazów, rozmów o potencjalnych zagrożeniach. Żyjemy w czasach, w których każdy wypadek czy incydent jest nagłośniony. Mamy więc ogromną świadomość dotyczącą zagrożeń. Wiemy o pedofilach, ekshibicjonistach, wypadkach. Sama sporo o tym rozmawiam z Mikołajem, sygnalizuję co i gdzie może się przytrafić.

No właśnie! Kiedy jest dobry moment żeby poczynić pierwsze kroki w drodze do samodzielności naszych dzieci? Chcemy być odpowiedzialni, rozsądni ale nie nadopiekuńczy.

Mikołaj w te wakacje mocno zaznaczał swoją tożsamość. Podglądając kolegów z placu domagał się samodzielnego pójścia po loda do sklepu obok czy wyjścia na plac zabaw. Osobiście miałam spory z tym problem, obserwowałam gdzieś sytuacje w których przechodził przez pasy czy obok parkingów. Nie był wtedy mocno uważny. Tutaj większą odwagę pokazał Tomek. To pod Jego opieka Mikołaj sam pierwszy raz pokonał trasę osiedle – sklep bez naszej opieki. No dobrze, pierwszy raz Tomek szedł za Mikołajem, ale tak żeby on tego nie widział.

Mieszkamy na „zamkniętym osiedlu”, napisałam to w cudzysłowie, bo tak naprawdę wstęp na nie ma zupełnie każdy. Jest ochrona, ale bramki są otwarte.

Kiedy urodziła się Matylda sezon na plac zabaw trwał w najlepsze. Kiedy był Tomek nie było problemu. Wychodził z Mikołajem, a ten szalał po całej okolicy ze swoimi znajomymi, a ma tu naprawdę pokaźna garstkę kumpli i kumpelek. Prawie wszyscy zostawali na placu sami. My wtedy jeszcze do tego nie dojrzeliśmy. Kiedy przypadała moja kolej dyżuru było trochę mniej kolorowo. Matylda nie zawsze chciała współpracować i często koło 19 musiałam razem z Mikołajem wracać do domu, mocno mi go było szkoda, bo zabawa trwała w najlepsze, dzieci tu biegają wolno do późnych godzin wieczornych.

Pewnego dnia przypomnieliśmy sobie o zegarku, który od kilku dobrych miesięcy miał syn siostry. W tym też czasie Tomek zgadał się z tata jednej z dziewczynek z placu. Postanowiliśmy, ze kupimy Mikołajowi smartwatch. Jestem wielka przeciwniczka smartfonów w rękach kilkulatków, a smartwatch wydał mi się idealny. Zdecydowaliśmy się na zegarek  Garett kids 2

Cel jest prosty – pozwolić dzieciom na więcej swobody jednocześnie nie narażając ich bezpieczeństwa

Przed jego założeniem Mikołajowi na rękę ustaliliśmy zasady i omówiliśmy jego funkcje. Mikołaj wie, że nie ściąga go, kiedy nie ma nas w pobliżu, nie dzwoni, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Zalety!

 • Odbieranie, odrzucanie i wykonywanie połączeń. Zegarek ma funkcję zaprogramowania 10 numerów na które dziecko może zadzwonić. My wprowadziliśmy nasze numery, numer do koleżanki z placu, kuzyna Karola najbliższych z mojej rodziny. Pierwsze dni dzwonił do każdego, teraz sporadycznie dzwoni do kuzyna i do nas jak ma potrzebę.
 • Wysyłanie notatek głosowych (maks. 15 sekund) w dwóch kierunkach, rodzic-dziecko i dziecko-rodzic, bez konieczności wykonywania połączeń telefonicznych. Notatki głosowe zapisywane są w aplikacji w smartfonie rodzica i jest możliwość wielokrotnego odsłuchiwania notatek.
 • Odporny za zachlapanie. Wodoodporna obudowa IP54, zapewnia wystarczającą ochronę przed wodą w normalnych warunkach użytkowania, zegarek może być wystawiony na deszcz, można spokojnie myć w nim ręce. Zabronione jest zanurzanie urządzenia pod wodę.
 • Lokalizacja przy pomocy GPS ,LBS, WiFi, lokalizator z dokładnością do 10 m. Po zainstalowaniu aplikacji Garett tracker (iOS klik) mamy informację gdzie aktualnie znajduje się Mikołaj, jest standardowa mapa, satelitarna i ruchu drogowego.

 • Przycisk SOS. Możliwość szybkiego powiadomienia o niebezpieczeństwie. Po wciśnięciu przycisku SOS dziecko będzie mogło szybko wezwać pomoc w niebezpiecznej sytuacji. Zegarek wysyła komunikat SOS i pozycję zegarka na mapie, wiadomość ta wysyłana jest do trzech wybranych przez rodzica osób.
 • Slot na kartę Microsim. Ładujemy ją tak, jak w przypadku telefonów na kartę.
 • Zdalny podsłuch. Możemy zadzwonić na numer Mikołaja i podsłuchać co się dzieje w Jego zasięgu. Korzystaliśmy z tego tylko raz, bo nie chcemy wpadać w jakąś paranoje. Właściciel zegarka nie ma świadomości, że jest na podsłuchu. 
 • Odtworzenie pokonanej trasy
 • Geo Ogrodzenie. Umożliwia ustawienie strefy placu zabaw dla dziecka. Wprowadziliśmy Mikołajowi teren po którym chcemy żeby się poruszał (całe osiedle do bramek). W momencie kiedy przekracza strefę dostajemy informację smsem.
 • Alarm ściągnięcia/zagubienia zegarka. Powiadomienie też przychodzi smsem do rodziców.
 • Krokomierz. To już taki gadżet dla dzieci.
 • Alarm rozładowania baterii. Tutaj też dostajemy powiadomienie smsem.
 • Dotykowy kolorowy wyświetlacz. Bardzo intuicyjny, bez zbędnych dodatków. 

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Smartwatch lokaliztaor Garett Kids 2
 • Kabel USB do ładowania
 • Instrukcję w języku Polskim
 • Paragon lub fakturę VAT
 • Kartę gwarancyjną (gwarancja 24 miesiące)

Myślę, że to idealny gadżet dla naszych kilkulatków, które np. idą do pierwszej klasy. Poza tym uważam, że będzie świetnie sprawdzał się na wakacjach, kiedy nie trudno o zagubienie się dziecka w tłumie.

Na koniec mam dla Was konkurs! Zasady są bardzo proste!

Pod tym wpisem w komentarzu wpiszcie w dwóch zdaniach jak pozwalacie Waszym dzieciom na samodzielne kroki. 

Wygrana osoba otrzyma -30% na zegarek Garett Kids.

Wyniki ogłoszę za tydzień 08. października;)

 

Olga! To do Ciebie wędruje -30% na zakup zegarka, czekam na kontakt na priv;)

print

Polecam zajrzeć też tutaj