Miejsca warte Poznania – Sołacz z parkiem i placem zabaw

Od dawna już planowałam taki cykl na blogu, ale ciągle nie mogłam się do tego zmobilizować. Dostaję od Was mnóstwo pytań odnośnie atrakcji w Poznaniu. Jedziecie tu na weekend, dobę i pytacie o miejsca do spacerowania, do zwiedzania czy knajpki z dobrym jedzeniem. Obserwujemy każde nowe miejsce, które wyrasta na mapie Poznania, lubimy odwiedzać nowe miejsca, próbować nowych smaków, więc ten cykl musiał tu powstać i dla Was i dla nas!

Dziś pokażę Wam miejsce idealne do spacerów z dziećmi, takie w którym odpoczniecie od zgiełku miasta mimo, iż ono w jego środku, ale tez takie, gdzie Wasze dzieci będą się świetnie bawiły!

Dziś Sołacz z parkiem i placem zabaw!

Sołacz to jedna z dzielnic Poznania, leży w dolinie Bogdanki, aktualnie jest dzielnicą willową z niesamowicie pięknym domami. To część Poznania do której mogłabym się przenieść z naszej obecnej. Nie mniej ja dziś nie o dzielnicy, a o parku krajobrazowym, który mieści się w samym sercu Sołaczu. Dużym atutem parku są przede wszystkim malownicze alejki, ławeczki i cudne lampy.

Park urządzono w krajobrazowym stylu angielskim. Sprowadzono i posadzono w nim około 3 tysiące drzew i 12 tysięcy krzewów o znacznym zróżnicowaniu gatunkowym. Spiętrzone wody Bogdanki utworzyły w parku Stawy Sołackie o nieregularnych brzegach, z przewężeniem pośrodku imitującym istnienie dwóch niezależnych zbiorników wodnych (większego i mniejszego). W parku znajduje się szereg mostów i mostków w większości drewnianych oraz wodospad.

PLAC ZABAW

Tak! W dużej mierze piszę dziś o tym miejscu ze względu na genialny plac zabaw dla dzieci! Został odnowiony niedawno i zasługuje na „wow”. W zachodniej części Parku Sołackiego znajduje się obszerna, okolona rzędami drzew i krzewów łąka zaprojektowana do gier i zabaw. Nie ma drugiej takiej rakiety ze ślizgawką w Poznaniu! Atrakcje pogrupowano w taki sposób, by na placu powstały strefy zabaw dla różnych grup wiekowych.
Karuzela linowa, piramida linowa z dodatkami, zestaw huśtawek, huśtawkę wagową pojedynczą i z podwójnym siedziskiem oraz urządzenie zabawowe „Rakieta”.

Zaraz po spacerach i szaleństwach w parku koniecznie musicie zajrzeć i coś przekąsić do Petit Paris, które znajduję się tuż przy parku!

Jeszcze 3 lata temu w parku odbywały się śniadania na trawie, mam nadzieję, że znów wrócą w to miejsce!

print

Polecam zajrzeć też tutaj