Szkolna wyprawka – nasze wybory

Czy Wy wierzycie, że Mikołaj zaraz idzie do pierwszej klasy?! Ten blog zaraz będzie obchodził swoje 7 lat, bo dokładnie wtedy zaczęłam pisać. Kilka chwil przed narodzinami Mikołaja. Sama w to nie wierzę. Nie wierzę w to jaką przemianę przeszłam i ile w tym czasie się wydarzyło…

Ale do rzeczy!

Nasza wyprawka jest naprawdę mocno zminimalizowana. Przede wszystkim dzięki temu, że Mikołaj w szkole będzie nosił mundurek. Zakupiliśmy więc już kilka błękitnych koszulek polo, granatowe swetry i spodnie. Cieszy mnie ogromnie fakt obecności mundurków w szkole. Po pierwsze unikniemy porannych dylematów dotyczących wyborów, a może niekiedy spięć lub stania nad szafką i dumania nad tiszertem. Po drugie cieszę się, że nie będzie porównywań i może gdzieś po drodze przeminą różne trendy, które nie zawsze wpisują się w moją estetykę;)

Na spotkaniu o którym Wam pisałam Pani zaproponowała, że zakupi dla wszystkich dzieci taką samą wyprawkę także przybory i inne gadżety plus książki to temat, który zostawiliśmy wychowawczyni. Jedynie chcemy Mikołajowi zakupić jeszcze piórnik, jeszcze nic nie wpadło nam w oko.

PLECAK CZY TORNISTER?

Dumałam i przeglądałam internet, ale gdzieś czułam, że będzie to jednak plecak, nie tornister. Zdaję sobie sprawę, że tornister może być lepszym/zdrowszym wyborem. Znam też opinie fizjoterapeutów na ten temat. Zrobiłam jednak rozeznanie wśród dostępnych plecaków i tornistrów na rynku i porównałam je z niewysokim i ważącym 18 kg Mikołajem i finalnie padło na plecak! Aktualnie na rynku można znaleźć sporo dobrych plecaków, które spełniają funkcje tornistra. Zaczęłam więc szukać takiego, który byłby niewielki, sztywny, ale nie za mocno, miał przegródkę na wodę z boku, był lekki i pojemny. Chciałam żeby Mikołaj mógł w szybki sposób się dostać do środka i żeby wpadł w jego gust. Kiedy pytałam Was o plecaki i tornistry do szkoły pisaliście o różnych markach. Najczęściej pojawiały się Ergobag, Burton, Topgal, Head, Doughnut, Kanken, Herlitz

Do tego jeszcze Pottery Barn i Jeva to te, które niestety nie są dostępne w PL.

Finalnie zdecydowaliśmy się na plecak Samsonite. Ma wymiary 30 x 36 x 14 cm, pojemność 15,5 l oraz wagę 0,5 kg, mieści format A4, wydaje się być idealny! Ma bardzo fajne, szerokie szelki. W środku znajduje się adresówka, na której można umieścić numer telefonu oraz adres do rodzica lub właściciela na wypadek zguby plecaka. Boczna kieszeń doskonale nadaje się na butelkę z wodą, na tym nam też bardzo nam zależało. Zewnętrzna przednia kieszeń jest idealna na bilet, legitymację lub ulubione gadżety.

WOREK NA KAPCIE

W naszej wyprawce miał się znaleźć jeszcze worek na kapcie/trampki. Mikołaj ma worek z jednego z festiwali dla dzieci sprzed 2 lat i bardzo go lubimy, ale dodatkowo zapewne jeszcze wezmę od siebie ze sklepu worek z liskiem. U nas trampki potrzebne są na zajęcia z wychowania fizycznego i do biegania po szkole. Po przedszkolnych przygodach najlepiej sprawdzają nam się trampki Cienta. Musimy dokupić jeszcze jedne.

LUNCHBOX I BIDON

Tutaj też zrobiłam małe rozeznanie. Polecaliście lunchboxy Mepal i Sistema. Finalnie padło na markę Mepal. Ma fajny wzory, przegródki na kanapkę, owoce, warzywa i np. zdrowe batony, jest lekki i ma widelczyk, szybko i łatwo się zamyka.

Z bidonów w ciągłym użyciu już od jakiegoś czasu mamy bidon termiczny Alfi. Alfi to bidon z izolacją termiczną wykonany z higienicznej stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowuje pierwotny smak przechowywanych napojów, posiada fantastyczną izolacje termiczną do 12h dla napojów ciepłych i do 24h dla napojów zimnych. Nie mniej szukałam też czegoś mniejszego i idealnego na zimę na herbatę i znalazłam w Tkmaxx termos z kubeczkiem (na herbatę) Rex London. Mamy też bidon Drink in the box i też pewnie będzie w użyciu.

NAKLEJKI I ETYKIETY NA UBRANIA

Tym razem padło na Stickerkid! Stickerkid to personalizowane naklejki na gadżety i naprasowanki na ubrania! Są świetne! Możecie razem z dziećmi usiąść i zaprojektować. My zrobiliśmy to razem z Mikołajem. Wybrał kolory, kształt i grafikę!

Stickerkid to szwajcarska firma produkująca naklejki z imieniem do podpisania dziecięcych ubrań i przedmiotów.  Nasze naklejki z imieniem są idealnym rozwiązaniem do szkoły, przedszkola, na wakacje czy kolonie.  Dzięki nim teraz już nic się zgubi!

My wybraliśmy naprasowanki na ubrania Mikołaja i naklejki na bidon czy lunchbox.

Mam dla Was od marki Stickerkid -10% zniżki!

Kod: dookolanas10

Ważny do: 28/08/2019

Tyle naszej minimalistycznej wyprawki do szkoły! Jak wpadły Wam w oko jakieś ciekawe piórniki to podrzućcie tutaj!


print

Polecam zajrzeć też tutaj