Książeczki dla dzieci 1+

Zaczynamy od nowa – z tym czytaniem dla najmłodszych. Widzę, że i Matysia wykazuje spore chęci do czytania lub do tego by jej ktoś czytał. Przynosi sama książki i kładzie nam na kolanach. No uwielbiam to! Pomyślałam więc, że już odrobine tych pozycji dla najmłodszych mamy, więc coś Wam dziś pokażę, może i Waszym maluchom wpadną w oko.

  • ” Pucio mówi pierwsze słowa”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Galewska – Kustra Marta

Pojawiła się u nas jako pierwsza poważniejsza książka. Skoncentrowana jest na pierwszych słowach dziecka. Świetna grafika, prosta w formie, ale bardzo dobrze skonstruowana. Dla mniej must dla dzieci w wieku roku, dwóch lat.

Do kupienia tutaj

  • „Gili gili słówka z ostatniej chwili”, Wydawnictwo Zakamarki, DREYFUSS CORINNE, Chaud Benjamin

Nasz ulubiony autor jeżeli chodzi książki dla najmłodszych. Po Mikołaju została nam Jego Binta i Babo. No cóż tu długo mówić czy pisać. Mama, baba, da, lala, siusiu, be, am czyli pierwsze słowa naszych dzieci z pięknymi i kolorowymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj

  • „Witam motylku”, Wydawnictwo Edgart, Baruzzi Agnese, Clima Gabriele i”Witam ptaszku”, Wydawnictwo Edgart, Baruzzi Agnese, Clima Gabriele

Już ją Wam pokazywałam na Instagramie. Świetne sensoryczne książeczki w twardej oprawie. Kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje pobudzą wyobraźnię najmłodszych i zobrazują elementy otaczającej przyrody. Dla mnie bardzo magiczne dwie pozycje.

Do kupienia tutaj i tutaj

  • „Śpij króliczku”, Wydawnictwo Dwie Siostry, Jorg Muhle

To już chyba kultowa pozycja. Nie myślcie jednak, że Wasze dzieci będą po niej spały całe noce -> no może niektóre. Ta urocza, prosta książka podobno pomaga ułożyć dziecko do snu. Nie mniej napisana jest w wyjątkowy sposób i zapewne będzie nam długo służyła wieczorami.

Do kupienia tutaj

  • „Dzień w szkole”, Wydawnictwo Olesiejuk

Właściwie tą książkę kupiłam dla Mikołaja jakiś czas temu, ale Matylda jest tak zafascynowana ruchomymi elementami, że już jest dość mocno sfatygowana. Wspomniane ruchome elementy pozwolą małemu czytelnikowi ożywić poznawaną historyjkę, a obrazki do znajdowania rozwiną jego spostrzegawczość.

Do kupienia tutaj

  • „Moje ciało”, pierwsze słowa, Wydawnictwo Egmont, Choux Nathalie

Matysia dostała tą książeczkę niedawno, ale jest też bardzo często w obiegu. To znów pozycja z ruchomymi elementami i dużymi ilustracjami. Z tej serii jest jeszcze 8 innych pozycji.

Do kupienia tutaj

Z książek, które zostały po Mikołaju:

Bardzo głodna gąsienica, Pierwsze i drugie urodziny prosiaczka (widzę, że nie jest już dostępna nigdzie, szok!), Binta tańczy, Babo chce

Natomiast z książeczek obserwacyjnych polecam Wam trzy pozycje, które mamy. Wszystkie z CzuCzu

  • „Mój dzień” książeczka obserwacyjna klik, „Dźwięki zwierząt” klik, „Mój rok” książeczka obserwacyjna klik

Jeżeli macie jeszcze jakieś pozycje do polecenia dla maluchów to piszcie!


print

Polecam zajrzeć też tutaj