Home sweet home

Hasło „home sweet home” mocno nabrało w ostatnich miesiącach swojej mocy. Nie ma co, chcemy czy nie to jednak w domu czujemy się ostatnio najbardziej bezpiecznie.

Kocham swoje cztery kąty, ale w sercu marzę o tym żeby czuć się bezpiecznie wszędzie na świecie i przede wszystkim bardzo blisko ludzi. Tymczasem mam wrażenie, że mam obecnie ciut więcej czasu na to, żeby nie koniecznie może kupować, ale tu przestawić, tam poprawić, tu przełożyć i coś pozmieniać tu i ówdzie.

I z tego przestawiania, układania i kombinowania pojawił się wpis ochów i achów wnętrzarsko dekoratorskich i bach, może i Was czymś zainspiruję.

Zanim się rozpędzę musicie wiedzieć, że…przede wszystkim to w tym naszym mieszkaniu wycieram, myję, odkurzam, zgarniam, dopieram i biegam ze ścierką za moimi dziećmi, które mają wyjątkowy talent robienia wręcz jakby na czas niezłego miszmaszu bałaganiarskiego.

  1. Komoda klik, piękna, drewniana na własne bibeloty i książki i skarby nie koniecznie w postaci klocków i balonów bez powietrza;)
  2. Sofa klik, ta akurat sztruksowa, ale taki welur to mnie się marzy od lat wielu, ale to po ukończeniu 18 roku moich dzieci. Tymczasem piorę tą moją ikeeowską od miesięcy wielu i liczę, że kiedyś będę prała coraz rzadziej, a to będzie sygnał, że można już ze spokojem nową nabyć. Ci, którzy mają dzieci, znają temat;) ps. fajny poradnik znajdziecie tutaj klik
  3. Lustro klik, lustra być muszą w domu i to niekoniecznie dla zajrzenia co jakiś czas i sprawdzenia czy oko nie rozmazane, ale po to żeby wnętrza ciut bardziej nabrały charakteru i optycznie się powiększały.
  4. Poszewka klik, poduszki na sofie być muszą. Pod tyłek, pod głowę czy po prostu w ramach dekoracyjnych. Lubię bardzo.
  5. Wazon i osłonka klik, klik kwiaty kocham i żywe i doniczkowe i brakuje już miejsca na nie, a jak się pojawia nowy wazon to zawsze, ale to zawsze gdzieś ten kwiatek znajdzie swoje małe miejsce.
  6. Lampa wisząca klik, u mnie ewidentnie do zmiany.
  7. Ręcznie tkany dywan z juty klik, on właśnie do mnie „idzie” i cieszę się, że wychodząc z łóżka w sypialni będę stawała właśnie na niego.
  8. Lampa stojąca klik od zawsze uważam, że nadają pomieszczeniom wyjątkowego klimatu.
  9. Krzesło klik, do wymiany mamy w domu wszystkie krzesła i zabiorę się za nie jak tylko będzie taka możliwość, to jest przepiękne i myślę, że nadaje wnętrzom lekkości.
  10. Plakat klik, grafiki kocham i plakaty też i mamy ich w domu sporo i każdy ma swoją historię. ten powstał pod wpływem tęsknoty za wakacjami. Zajrzyjcie koniecznie do Positive prints i sami coś sobie pięknego zaprojektujcie.

print

Polecam zajrzeć też tutaj